Chcą utworzenia całodobowego oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży

utworzenie w woj. podlaskim całodobowego oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. 

W środę (15.09) przedstawiciele Młodych Demokratów i FMS Suwałki zbierali podpisy pod projektem uchwały o utworzeniu w województwie podlaskim całodobowego oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. 

 

Zbiórka podpisów prowadzona była na placu Marii Konopnickiej. Inicjatorzy akcji podkreślali jak ważna dla młodych ludzi jest wykwalifikowana pomoc. Województwo podlaskie jest jedynym w Polsce, które nie posiada całodobowego oddziału psychiatrycznego dla najmłodszych, a tutaj również potrzebni są specjaliści. 

 

- Statystyki są zatrważające - w 2019 roku życie odebrało sobie 98 dzieci (4 w grupie 7 - 12 lat i 94 w grupie 13 - 18 lat), a liczba ta z każdym rokiem rośnie, na co niewątpliwie miała też wpływ pandemia koronawirusa. Mieszkańcy Suwałk, którzy podpisali projekt uchwały zwrócili również uwagę na to, że podczas leczenia najmłodsi powinni mieć dostęp do nauczania na terenie oddziału - przekazali organizatorzy. 

 

Podpisy będą zbierane w jeszcze jednym terminie, o którym informacja pojawi się na stronach Młodzi Demokraci Suwałki i FMS Suwałki na Facebooku.

Dodaj komentarz