100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach

W całym kraju jest 126 tysięcy 702 myśliwych z czego 4823 to polujące kobiety

 

Oficjalne uroczystości jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego odbyły się w sobotę (26.08) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.

 

"100 lat za nami, wieki przed nami". Z takim hasłem świętuję w tym roku stulecie istnienia Polski Związek Łowiecki. Dziś w Suwałkach w ramach obchodów odprawiona została Msza Święta w Konkatedrze Św. Aleksandra, której przewodniczył Biskup Ełcki ks. bp Jerzy Mazur. Następnie został poświęcony ołtarz św. Huberta w Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. następnie zebrani przeszli do Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości z udziałem Zarządów Kół Łowieckich Suwalskiego Okręgu PZŁ i zaproszonych gości.

- To piękny jubileusz. 100 lat Państwa działalności pokazuje, że jesteście ważną organizacją. Myślistwo funkcjonuje od wieków. Dziś ma to wymiar symboliczny, a Wasze zaangażowanie w ochronę środowiska oraz dbanie o ginące gatunki zwierząt tylko to udowadnia. Życzę kolejnych lat udanej działalności – mówił Prezydent Suwałk, który otrzymał pamiątkową statuetkę za zasługi dla Polskiego Związku Łowieckiego.

W całym kraju jest 126 tysięcy 702 myśliwych z czego 4823 to polujące kobiety. W Polsce jest też 2770 kół łowieckich. W szeregi zrzeszenia rok rocznie wstępuje kilka tysięcy osób, które chętnie włączają się w wiele akcji służących zachowaniu i ochronie rodzimego ekosystemu. Polscy myśliwi prowadzą edukację ekologiczną, są zaangażowani społecznie i chętnie włączają się w działalność charytatywną PZŁ. Akcje prospołeczne jak „Myśliwska paczka”, „Darz Bór Dasz-krew” czy „Myśliwi dzieciom”.

 

Dodajmy, że dziś odbyły się oficjalne uroczystości, natomiast w niedzielę (27.08) z okazji 100-lecia PZŁ myśliwi przygotowali dla wszystkich chętnych suwalczan rodzinny piknik myśliwski. Od godziny 10.00 w Parku Konstytucji 3 Maja czekać będzie: akcja krwiodawstwa, strefa gier i zabaw dla dzieci, kiermasz zdrowej żywności, prezentacja sokolników, pokaz wabienia zwierząt, ogłoszenie wyników konkursu sygnalistów „Echo Puszczy Augustowskiej”, pokaz psów ras myśliwskich, pokaz psów rasy Łajka, degustacja potraw kuchni myśliwskiej, koncert zespołu „Kapela Świętojańska”. Szczegóły na plakacie.

 

14 Komentarzy

Khg

28/08/2023

Dodane przez Nie podaję w odpowiedzi na

A ja podaje i owszem. Zero tolerancji widzę u Ciebie.

Bandytów miejsce jest w więzieniu !!! To nie żaden związek łowiecki to związek Bandytów  i komunistycznych świń !!!

Od kiedy myślistwo jest nielegalne w Polsce? Dziewczynko nie zagalopowałeś się? Do więzień wsadza sue za łamanie prawa a nie za legalna działalność. Do więzienia to Ty powinnaś iść za hejt. 

Myśliwi, a zwłaszcza myśliwi-alkoholicy są bardzo wdzięczni, że rząd PiS nie puścił ustawy, która kazałaby im przejść ponowne badania lekarskie i psychologiczne :P Pewnie 2/3 z nich straciłoby wtedy broń za chlanie :P Stąd pewnie takie wierno-poddańcze hołdy jakiemuś sekretarzowi ze Śwajcarii :P

A ty z kat bierzesz dane o nietrzeźwych myśliwych? Podaj źródło? Z Policji? 2/3 myśliwych to nawaleni? Rozprzestrzeniasz hejt kolego i to bez żadnych podstaw i danych źródłowych. Podajesz publicznie nieprawdę. To nadaje się na policję i usunięcie komentarza. 

Gość

28/08/2023

Dodane przez Stop hejt w odpowiedzi na

NIe jesteś na Białorusi więc nie strasz....A jak nie umiesz czytać to się naucz. Oczywiscie, że 2/3 nie przeszłoby badań, jestem pewien, z tych czy innych powodów....

Gość

27/08/2023

Rząd pewnie chce myśliwych podciągnąć pod wojsko, jak wszystko zresztą :P Tylko, że większość z nich nie nadaje się do posługiwania się bronią, ciotka delirka za mocno rękami drży :P

Z kat bierzesz te dane o ślepych myśliwych? To jest kłamstwo i podlega pod paragraf. Nie pień się tak kolego. Weź lód pod pachy sprawdź swoje dane o ślepych i niezbadanych myśliwych i wtedy się pyoowiafaj. A teraz to redakcja tego portalu powinna zgłosić to na policję. Choć może ja to zrobię. Bo to co piszesz to jest sianie nienawiści i kłamstwa.

Zbychu, jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą :P Nie strasz ludzi, Łukaszenka i konfidenci są za wschodnią granicą a my póki co jesteśmy w Polsce, gdzie jest wolność słowa :P

Strzelec

29/08/2023

Lasy państwowe i leśnicy są podporządkowane partii, czyżby kolej teraz na myśliwych? To już teraz na ambonach i leśnych paśnikach będą wisieć plakaty wyborcze :P? Ludzie, cyrku już z siebie nie róbcie....

Dodaj komentarz