Gminy z dofinansowaniem, most w Malesowiźnie oficjalnie otwarty

Otwarcie nowego mostu w ciągu drogi powiatowej Kruszki – Szurpiły – Jeleniewo

We wtorek (26.10) w miejscowości Malesowizna odbyło się oficjalnie otwarcie nowego mostu połączone z konferencją prasową ws. dofinansowania dla okolicznych Gmin z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

W poniedziałek (25.10) premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Powiat Suwalski otrzyma kwotę dofinansowania w wysokości 17 575 000 zł na zadanie inwestycyjne pn. "Modernizacja przebudowa układu komunikacyjnego sieci dróg powiatowych na terenie Gmin Wiżajny, Raczki, Filipów ,Jeleniewo, Bakałarzewo, Przerośl, Szypliszki". Poza inwestycją Powiatu Suwalskiego, na liście dofinansowanych zadań znalazły się przedsięwzięcia wszystkich dziewięciu gmin z naszego terenu. Łączna wartość środków z Rządowego Funduszu, które trafią na teren Powiatu Suwalskiego to 68,3 mln zł.

 

Dziś (26.10) w miejscowości Malesowizna odbyła się związana z przyznaniem środków konferencja prasowa z udziałem posła Jarosława Zielińskiego, starosty suwalskiego Witolda Kowalewskiego oraz wójtów gmin z powiatu suwalskiego. 

- Dwa lata temu jeśli chodzi o budowy i remonty dróg było dobrze. Cieszyliśmy się z tego, że mamy dobre dofinansowanie. Rok temu było bardzo dobrze. W tym roku jest wspaniale, a jak będzie w przyszłym roku, aż ciężko określić ponieważ tak duża kwota jeszcze nigdy nie wpłynęła do powiatu suwalskiego. Cieszymy się, że te środki trafiają do jak to niektórzy brzydko mówią "Polski B". Tutaj też żyją ludzie i oczekują odpowiedniego komfortu życia. Niczym nie powinno różnić się życie w mieście dużym, małym czy na wsi. W końcu rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że wieś też jest potrzebna - dziękował za przyznane środki Witold Kowalewski. 

Miejsce konferencji nie było przypadkowe, ponieważ jednocześnie odbyło się oficjalnie otwarcie nowego mostu biegnącego przez rzekę Czarna Hańcza w ciągu drogi powiatowej Kruszki – Szurpiły – Jeleniewo. Koszt budowy mostu to 1.650.00,00 zł. Powiat pozyskał na ten cel 1.489.000,00 zł z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych, a 100 tys. zł przekazało Nadleśnictwo Suwałki. Wkład własny powiatu to 61.000 zł.

- To bardzo ważna inwestycja. Stary most zagrażał bezpieczeństwu naszych mieszkańców oraz turystów licznie odwiedzających Suwalski Park Krajobrazowy. W tej chwili mamy nowoczesny obiekt, który będzie służył wszystkim przejeżdżającym przez naszą gminę przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Nowy most to nowoczesna, bardziej trwała konstrukcja. Poszerzona została jezdnia, która pozwala na bezpiecznie mijanie się samochodów oraz nie ma tak zwanej kaskady, która wcześniej występowała i zagrażała bezpieczeństwu - mówił Kazimierz Urynowicz, wójt gminy Jeleniewo.  

 

5 Komentarzy

Dodaj komentarz