W sierpniu remont ul. Paca

Remont ulicy Paca w Suwałkach

W pierwszej połowie sierpnia rozpocznie się ujęty na ten rok w planie działalności Zarządu Dróg i Zieleni remont ulicy Ludwika Michała Paca.

 

Prace, które w pierwszym etapie będą obejmować naprawę nawierzchni blisko 200-metrowego odcinka chodnika dla pieszych, przebiegającego wzdłuż zachodniej strony drogi osiedlowej łączącej ul. Alfreda Wierusza-Kowalskiego z ul. Armii Krajowej, wykonają pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania.

 

Gotowa jest już dokumentacja techniczna, co pozwoliło na dokonanie zgłoszenia planowanych prac budowlanych. Zgodnie z porozumieniem zawartym w tym roku pomiędzy Miastem Suwałki a Suwalską Spółdzielnią Mieszkaniową dotyczącym finansowania prac w pierwszym etapie zostaną wykonane chodniki wraz z podbudową, zatoki parkingowe oraz zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne. W miejscu starych słupów pojawią się nowe konstrukcje a sodowe oprawy zastąpią energooszczędne ledy.

 

Pierwotnie remont ulicy był planowany na początek lipca. Jednak po rezygnacji firmy PRASKO Construction Sp. z o.o., która miała wybudować ul. 100-lecia Niepodległości, pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni zostaną skierowani do wykonania prac drogowych w tym rejonie.

 

Foto: ZDiZ

3 Komentarzy

Wojciech Szkudlarek

05/07/2020

Proszę nie zapomnieć usunąć zieleń gdziekolwiek się by pojawiła i zalać betonem. Pozdrawkam

Madzia

06/07/2020

Ulica Paca, którą chcą Państwo remontować  ma doskonałą nawierzchnię w porównaniu z ulicą W.Reymonta , tam jest dziura na dziurze a naprawy to zasypywanie żwirem i piaskiem...Zrobił się już nasyp:) Parkują tam dziesiątki samochodów przy okazji wizyt w szpitalu...

Dodaj komentarz