Rafał Trzaskowski w Suwałkach

Rafał Trzaskowski w Suwałkach

O likwidacji TVP Info, zwiększeniu środków pieniężnych na służbę zdrowia czy braku zgody na podniesienie wieku emerytalnego mówił podczas wizyty w Suwałkach Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP.


Kandydat na tydzień przed I turą wyborów prezydenckich spotkał się z mieszkańcami Suwałk w Parku Konstytucji 3. Maja. Jak mówił podczas swego wystąpienia, głównym zadaniem prezydenta jest mówienie o przyszłości i skupienie się na tym co będzie, a nie na tym co było. – Rządzący chcą się koncentrować na tym co było, na sporach sprzed lat. Dziś nie musimy rozmawiać już o 500 plus, ponieważ wszyscy jesteśmy za tym, aby ten program utrzymać. Nie musimy dyskutować o wieku emerytalnym, gdyż nie go nie podwyższymy, a będziemy tworzyć zachęty do tego, aby można było pracować dłużej, jeżeli ktoś tego będzie chciał. Nie ma też co się spierać na temat przyjęcia Euro, bo dzisiaj nie jest to dla nas problem, dziś tego nie rozstrzygamy. Tym różnie się od swoich konkurentów, że przede wszystkim zastanawiam się nad tym co będzie. W wyniku epidemii musimy skupić się na utrzymaniu miejsc pracy, jak rozwiązać problem służby zdrowia. To są tematy, które dziś nurtują polaków – mówił w swoim wystąpieniu Rafał Trzaskowski.


Kandydat na Prezydent RP podkreślał, że będzie stał na straży samorządności, gdyż to właśnie samorządy  najlepiej wiedzą jak wydawać pieniądze i gdzie potrzebne są inwestycje. W swoim programie proponuje m.in. utworzenie w każdym mieście lokalnego centrum. Samorządowcy razem z obywatelami mieliby decydować co się w nim znajdzie – nowoczesna przychodnia, centrum nauki języków obcych dla dzieci czy centrum multimedialne. Trzaskowski proponuje też darmowe przedszkola i żłobki w całej Polsce oraz przekazanie większych pieniędzy na służbę zdrowia. Pieniądze na ten cel Trzaskowski chce pozyskać m.in. poprzez likwidację TVP Info.


Dzisiaj Rząd obiecuje gigantomanie. Olbrzymie projekty, plan jednego z największym na świecie lotnisk. To nie jest dziś priorytet. Przekazują setki milionów złotych na narodowe fundacje, a te wszystkie pieniądze mogłyby zasilić służbę zdrowia. Powiedziałem też jasno, że opowiadam się za likwidacją TVP Info. Pieniądze z tej telewizji również mogłyby zasilić służbę zdrowia. Moje koleżanki i koledzy wyszli w Sejmie z propozycją, aby 2 miliardy na telewizję publiczną przeznaczyć na onkologię. Niestety Rząd ma zupełnie inne priorytety i widać jak jest kompletnie odklejony od prawdziwych potrzeb polek i polaków. Rząd miał skrócić kolejki do specjalistów i uporządkować sytuację na SOR-ach, a jedyne co widzimy to spychanie odpowiedzialności na samorządy- mówił.


Trzaskowski odniósł się też do sprawy wieku emerytalnego. – Bardzo wiele polek i polaków chce pracować dłużej, ale też chcą sami o tym decydować. Zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała podnieść wiek emerytalny. To musi być decyzja obywateli. Trzeba natomiast zbudować taki system, dzięki któremu wszystkim osobom chcącym dłużej pracować, będzie się to opłacało – zapewniał kandydat.  

 

Po konferencji prasowej kandydat Koalicji Obywatelskiej rozmawiał z mieszkańcami i pozował do zdjęć. Nie obyło się jednak bez incydentów. Policjanci będący na miejscu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który rzucił butelką po środku do czyszczenia z niewielką zawartością płynu w kierunku kandydata i osób obecnych na spotkaniu. Mężczyzna był trzeźwy. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia czynu polegającego na narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Razem z zatrzymanym do jednostki policji trafił będący z nim drugi 23-latek, który po przesłuchaniu został zwolniony.

 

30 Komentarzy

Suwalczanin

21/06/2020

Suwałki popierają TRZASKOWSKIEGO precz z pisuarami

zbój

21/06/2020

Dodane przez Suwalczanin w odpowiedzi na

precz z tobą! Z czaskoskim narodzi się "...nowa świecka tradycja" jak mówił Tym w Misiu zamiast do kościoła będziemy chodzić na "Tęczowe Disco"

Widzę, że nawet nie potrafisz poprawnie napisać nazwiska kandydata na Prezydenta, który rozmawia w kulturalny i rzeczowy sposób. Bez krzyków, bez wylewania hejtu i jadu na przeciwników. Mówi poprawną polszczyzną i zna kilka języków.

ad "tęczowego disco" - to chyba raczej wyborcy pisu słuchają takiej muzyki :)

BIAŁOSTOCZANIN

22/06/2020

Dodane przez suwalczanka w odpowiedzi na

Niska frekwencja świadczy tylko o zaściankowości i zacofaniu waszej wiochy, tej dziury zwanej Sówaliszki.

Stawal

21/06/2020

Przykry incydent ale czego ten łajdak tu szuka? Niech jedzie do Kaliningradu, tam nie będą w niego rzucać, podziękują za mierzeję.

suwalczanka26

21/06/2020

wylewania szamba w Suwałkach. Nie tylko Warszawka zalewana szambem ale też Suwałki. Jak się nie wstydzicie suwalczanie oglądać takie nic i popierać człowieka który nic nie zrobił dla swojego miasta Warszawy a wręcz popiera wyrzucanie ludzi z ich mieszkań pod most. Wstyd i hańba tym wszystkim na tym spotkaniu. Zapamiętamy wasze twarze  nie uciekniecie przed odpowiedzialnością za niecne czyny przeciwko Polsce i jej mieszkańców.

paula

22/06/2020

Dodane przez suwalczanka26 w odpowiedzi na

Skoro piszesz, że wstyd i hańba to dlaczego pisowcy pracują u tego Pana i jakoś ze stołków zejść nie chcą fałszują faktury, zwolnienia, jak kradną, a do tego załatwiają pracę tylko swoim, bo osoby obce nie mogą wiedzieć i wynieść tego co tak naprawdę się dzieje, oszukują jak tylko mogą, jak zastraszani są ludzie, którzy wiedzą o przekrętach Pis-u i do Twojej wiadomości posłowie z Pis-u imprezują razem z Panem Mateuszem z KOD-u z posłami Platformy u nich, ale w telewizji dla ludzi trzeba wmawiać jak to inni są źli a ludzi kupmy wtedy tylko będą na nas głosować.

Pytanie najważniejsze gdzie jest pani naszkiewicz? Czyżby nie chciała pozować do zdjęć z kandydatem który według jej oceny nie wygra tych wyborów i nie chce pokazywac się z kandydatem przegranym bo może jej to zaszkodzić w wyborach 2022 do sejmu?

suwalczanin

21/06/2020

Rafale, jaki jest twój stosunek do : relokacji emigrantów, podwyższenia wieku emerytalnego, podstawowych spraw moralnych/ eutanazja, aborcja/, pomocy najbiedniejszym i starym / 500+, 13 emerytura, itd./ oddawania dzieci lezbom i gejom ? Rafał : ciągle zmieniam zadanie /kłamię/,więc muszę wpierw zrobić sondaż, czego chcą ludzie a ja im wszystko obiecam , byleby wygrać.

Malwina

22/06/2020

Nareszcie znalazł się kandydat na Prezydenta ,który nie wrzeszczy jak opętany ,jest stonowany ,uprzejmy ,sympatyczny.Czyż nie jest miło być w towarzystwie takiej osoby?.Tak poza nawiasem ,czy nie jest fajnie jak w dmu jest zrozumienie ,miłość ,tolerancja.Ja wybieram miłość a nie pogardę ,aTy?

Gość

22/06/2020

Na wystąpienie Trzaskowskiego oddelegowano młode wilczki z młodzieżówki PiS. Są na końcowych zdjeciach na www.suwalki24.pl. Przyszli zamaskowani ale takie gęby łatwo rozpoznać ;P

reflkeksik

22/06/2020

Jak tam występ w parku niezaelżnego Głosu Suwałk w osobach fanów kolesia od kilometrówek Andruszkiewicza w postaci biegajacych Rydzewskiego i Wasilewskiego z okrzykami - biją , policja, to co jest widać na filmie z ich udziałem to zenada 

Suwalczanin

22/06/2020

Czy policja i pogotowie czy tez straż pożarna powinnna jeździć nocą na sygnałach dźwiękowych ???? Nie ma takiego ruchu i wystarczyłyby tylko sygnały świetlne . Do przesady żeby jeździli po 22 czy tez o 1 wszej w nocy ludzie chcą spać ! 

Dodaj komentarz