SP 4 po rozbudowie będzie niemal dwukrotnie większa

W sierpniu ma zakończyć się remont w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach

 

W sierpniu ma zakończyć się remont w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach, gdzie powstaje nowy budynek dydaktyczny oraz hala sportowa.

 

W tym roku miejska inauguracja roku szkolnego zostanie zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 4 - poinformował w piątek (12.04) suwalski Ratusz. Uczniowie, kadra pedagogiczna oraz rodzice wezmą udział w otwarciu nowego budynku dydaktycznego oraz hali sportowej. Prace pochłoną 25 mln zł i zakończą się 10 sierpnia. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Polski Ład.

- W szkole byłem w ubiegłą środę. Konstrukcje zarówno części dydaktycznej jak i sportowej są już wzniesione. Trwają ostatnie prace przy pięknej kolorowej elewacji, a w środku rozłożone są już instalacje i trwa tynkowanie ścian. Budynki wyglądają imponująco. Tą inwestycją odpowiadamy na zapotrzebowanie na miejsca dla uczniów w południowej części naszego miasta - przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Rozwój budownictwa i wzrost liczby mieszkańców w tej części Suwałk spowodował, że wykonana trzy lata temu rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 nie spełnia tego zapotrzebowania. Szkoła po rozbudowie powiększy swoją powierzchnię niemal dwukrotnie. Nowym sercem placówki będzie potężna hala sportowa, na którą czekały dzieci z „czwórki”. Będzie to znaczna poprawa warunków do prowadzenia zajęć sportowych.

 

9 Komentarzy

Mieszkaniec

12/04/2024

Najpierw UM Suwałk bez zgody rodziców i kadry nauczycielskiej SP4 zabrali teren szkoły i sprzedali dla Biedronki... - nawet za komuny nikomu nie przyszedł taki chory pomysł do głowy!!!  - to były tereny rekreacyjne dla dzieci... teraz mają ZERO.

Później UM wraz z Prezydentem Renkiewiczem byli ślepi na nowe osiedla budujące na tym terenie.

Zamiast zbudować nową szkołę to jak kurnik zaczeli dobudowywać kolejne budynki do SP4 - TRAGEDIA !!!

Za kilkaset tysięcy zostały zbudowane - boisko, dziedziniec szkolny itd - KTÓRE OBECNIE ZOSTAŁY ZNISZCZONE !!! - problem dla UM Suwałk żaden w końcu za swoje nie płącą - TO MY PODATNICY ZAPŁACIMY... 

TAK SAMO JAK ZA JEDNODNIOWE LOGO za 50 tyś - wrzucone do kosza !!!
ALBO ŁAŃCUCH dla prezydenta i przewodniczącego za 25 tyś zł, którego się wstydzą nosić i wiszą w gablocie UM

Zniszczyli kameralną szkołę a TWORZĄ KOLEJNY MOLOCH !!!

WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!
Czas pójść na emeryturę.

... Jak chodziłem do tej szkoły, był sad z dużym ogrodem i dom.Betonowy płot od boisk i drzewa między nimi a szkoła nosiła imię Janka Krasickiego. Było super. Po prostu się zmienia. Nie wiem, czy na lepsze, czy nie. To kwestia wspomnień po kupie lat. Ja mam dobre. Wszystkim dzieciakom z "dzisiaj" też tego życzę.

Schizofrenia s…

14/04/2024

Zrobił , nie zrobił--------wszystko niedobrze.!!!!!!!!!!!!!!!!  Latwiej krytykować niż budować. Szczerze mówiąc nie chce się czytać tych negatywnych komentarzy. pfee

 

Po co moloch w mieście, kiedy wiadomo, że najbezpieczniejsze są mniejsze szkoły! W tak potężnych i rozbudowanych szkołach pełnych zakamarków BĘDZIE patologia, bo nikt nie jest w stanie nad nią zapanować. A można było wybudować mniejszą szkołę, w końu miasto ma swoje działki. Terenu nie brakuje. Ale w nowej szkole będzie potrzebny dyrektor i może jedna sprzątająca więcej.

A tak pan prezydent oszędzi dwa etaty. Więc miastu się opłaci. Kosztem bezpieczeństwa dzieci.

Poziom nauczania  coraz słabszy, pracy domowej nie trzeba odrabiać. Za rok może nie trzeba będzie chodzić do szkoły? To po grzyba rozbudowywać?

Dodaj komentarz