Zwycięstwa Trefla i Indykpolu pierwszego dnia Memoriału

13. edycja Memoriału im. Józefa Gajewskiego w Suwałkach

Cerrad Enea Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk i Ślepsk Malow Suwałki rywalizują od czwartku (15.09) w 13. edycji Memoriału im. Józefa Gajewskiego.  

 

Jak co roku przed starem kolejnego sezonu siatkarze Ślepska Malow Suwałki goszczą inne drużyny w memoriale upamiętniającym wieloletniego prezydenta Suwałk, Józefa Gajewskiego. Dziś w hali Suwałki Arena Trefl Gdańsk mierzył się z Cerrad Eneą Czarnymi Radom, a Ślepsk Malow Suwałki z Indykpolem AZS Olsztyn. Pomiędzy spotkaniami odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia turnieju.

- Cieszę się, ze po dłuższej przerwie do hali Suwałki Arena powraca siatkówka i że zagości tutaj na stałe. Oby nie tylko ten turniej, ale również rozgrywki ligowe, przebiegały bez żadnych zakłóceń. Siatkówka w Suwałkach jest sportem bardzo ważnym, pierwszoplanowym. Jestem dzisiaj po rozmowach na temat finansowania sportu w mieście i mogę zapewnić, że rozwój tej dyscypliny w Suwałkach będziemy wspierać jak najmocniej. Witam wszystkie drużyny w naszym mieście. Trochę żałuje, że w drużynach gości widzę zawodników, którzy w ubiegłym sezonie występowali w Ślepsku, ale cieszę się, że dziś i jutro czeka nas olbrzymie widowisko i wiele emocji - mówił podczas ceremonii otwarcia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W pierwszym z dzisiejszych spotkań Cerrad Enea Czarni Radom przegrał z Treflem Gdańsk 1:3, a w drugim starciu gospodarze, Ślepsk Malow Suwałki, ulegli Indykpolowi AZS Olsztyn 0:3. W piątek (16.09) poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce pomiędzy Cerrad Eneą Czarnymi Radom i Ślepskiem Malow Suwałki. Z kolei finał pomiędzy Treflem Gdańsk i Indykpolem AZS Olsztyn rozpocznie się o godzinie 19.30. Impreza jest biletowana. Turniej transmituje Polsat Sport.

 

Dodajmy, że w czasie trwania XIII Memoriał Józefa Gajewskiego, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz 26-letniej Kingi Tomkiewicz z Suwałk, która zmaga się z nowotworem złośliwym tkanki łącznej i innych tkanek miękkich. Na ten moment niezbędny jest zakup protezy oraz bieżące finansowanie rehabilitacji.

 

1 Komentarzy

jak zwykle zepsuli widowisko!  Żeby nie słuchać tych wypocin komentatorskich kupiłem karnet. Będę oglądał na żywo.

Dodaj komentarz