W suwalskim szpitalu zrekonstruowali penisa

Rekonstrukcja prącia Falloplastyka

W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach został przeprowadzony niezwykle trudny i skomplikowany  zabieg częściowej amputacji i rekonstrukcji prącia. 

 

Zabieg przeprowadzony został przez lek. Piotr Świniarski w asyście Lekarzy z Oddziału Urologicznego lek. Grzegorz Sadowski i lek. Paweł Wołyniec. Jest to zabieg przywracający prącie u mężczyzn, którzy utracili je w wyniku nieszczęśliwego wypadku, okaleczenia, amputacji spowodowanej chorobą lub jako element zmiany płci. Rekonstrukcja penisa zapobiega zaburzeniom fizjologicznym i psychologicznym. Urazy penisa, a tym bardziej jego utrata, uniemożliwiają mężczyźnie współżycie seksualne i oddawanie moczu w typowy sposób. Poza tym prowadzą do wielu problemów psychologicznych, w tym do depresji czy kompleksów.

 

Ocena możliwości przeprowadzenia rekonstrukcji prącia możliwa jest jedynie po przeprowadzeniu szczegółowego badania przedmiotowego okolicy krocza oraz zapoznania się z dokumentacją medyczną oraz wynikami badań. Z reguły wymagana jest również konsultacja urologiczna oraz aktualna diagnostyka obrazowa układu moczowego. Procedura rekonstrukcji prącia jest szczegółowo omawiana z pacjentem podczas wizyty konsultacyjnej.

 

Źródło: Szpital Wojewódzki w Suwałkach

1 Komentarzy

jarooo

17/09/2020

Pierwsze zdanie z artykułu może posłużyć za przykład poprawnej pisowni, składni i gramatyki!!

Dodaj komentarz