Radny zniecierpliwiony brakiem tabliczki

Tabliczka z nazwą Ronda imienia Bohaterów Powstania Sejneńskiego

O tabliczkę z nazwą Ronda imienia Bohaterów Powstania Sejneńskiego upomina się Jacek Roszkowski z Prawa i Sprawiedliwości. 

 

W lipcu ubiegłego roku radny Jacek Roszkowski złożył do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie nadania rondu u zbiegu ulic Sejneńskiej i Przemysłowej imienia Bohaterów Powstania Sejneńskiego. Chciał w ten sposób upamiętnić setną rocznicę powstania, ale też twierdził, że w mieście, poza pomnikiem na cmentarzu, brakuje miejsc upamiętniających to wydarzenie. Prezydent pomysł poparł i przedłożył go radnym, którzy również wyrazili aprobatę. Do dziś przy rondzie nie ma jednak żadnej tabliczki z nazwą, co najwyraźniej zirytowało Jacka Roszkowskiego, który wystosował kolejną interpelację w tej sprawie. Zasugerował w niej nawet, że brak działań w tej sprawie spowodowany jest kwestią polityczną i faktem, że pomysł wyszedł od radnego Prawa i Sprawiedliwości.

 

- Złą się staje tradycją, że trzeba przypominać o zrealizowaniu pozytywnych odpowiedzi na interpelacje, by stały się faktem, by słowo stało się ciałem. Proszę o większe zaangażowanie w tej materii i rozstrzyganie interpelacji bardziej pod kątem zasadności i użyteczności dla mieszkańców, niż z jakiego klubu one pochodzą i kto je składa. Proszę o ustawienie tabliczki z nazwą Ronda imienia Bohaterów Powstania Sejneńskiego - napisał radny.

Dodaj komentarz