Działają na rzecz środowiska od najmłodszych lat

Spotkanie młodzieży z wójtem Gminy Suwałki

Przeciwko zmianom klimatu protestowali w piątek (25.09) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie–Tartak. 

 

Dziś w szkole odbyło się spotkanie z osobami, których zadaniem było uświadomienie uczniom, jak ważna jest ochrona naszej planety. Pogadanka była połączona z prezentacją przygotowaną specjalnie na to wydarzenie. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udali się do Suwałk, aby pokazać, że los naszej planety nie jest obojętny. Delegacja odwiedziła Urząd Gminy Suwałki i spotkała się z wójtem Zbigniewem Mackiewiczem, któremu przekazała swoje postulaty w sprawie ochrony klimatu. Jak mówili, zależy im na przyszłości Ziemi, stąd ich pikieta. 

 

W odpowiedzi wójt zapewnił, że samorząd od lat działa na rzecz środowiska. Dotychczas gmina dofinansowała wymianę setki tradycyjnych pieców na ekologiczne oraz instalację dwustu kolektorów słonecznych. Takie działania władze zamierzają kontynuować. W przyszłym roku gmina zamierza też zainstalować panele fotowoltaiczne na budynku szkoły w Płocicznie-Tartak. Samorząd będzie zabiegał o zewnętrzne dofinansowanie ekologicznego ogrzewania szkoły. - Dbamy i chcemy dbać o środowisko - mówił wójt.

1 Komentarzy

Polak Mały

26/09/2020

Ale do szkoły to piechotką chodzicie albo jedziecie rowerkiem, czy mamusia wozi Was i powietrze, a potem jedzie do pracy 10km do Suwałk zatruwając naszą Ziemię?

Dodaj komentarz