2 mln okupu albo porwanie dziecka. Suwalczanin zatrzymany przez CBŚP

Chciał porwać dziecko dla okupu

Po trwających prawie trzy tygodnie ustaleniach udało się zatrzymać 23-letniego mieszkańca Suwałk, podejrzanego o przygotowanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.

 

Wszystko zaczęło się, gdy pokrzywdzony otrzymał SMS-a z informacją: „Jeśli w ciągu 48 godzin nie przygotuje 2 milionów, jego małoletnie dziecko zostanie porwane”. O tym, że autor wiadomości nie żartuje, świadczył fakt, że wiedział m.in. jak ma na imię dziecko pokrzywdzonego.

 

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z białostockiego Zarządu CBŚP i KWP w Białymstoku natychmiast zaczęli działać. Rzecz nie była łatwa, gdyż sprawca posiadał wiedzę, jak skutecznie zakamuflować swoją tożsamość. Trwające blisko trzy tygodnie żmudne ustalenia doprowadziły do finału. Ustalono, nie tylko w jaki sposób i gdzie doszło do zakupu i rejestracji karty SIM oraz telefonu, ale również tego, kto tego mógł dokonać. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali na osiedlowym chodniku, całkowicie zaskoczonego 23-letniego mieszkańca województwa podlaskiego.

 

W Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku, zatrzymanemu przedstawiono zarzuty dotyczące przygotowania do wzięcia zakładnika w osobie małoletniego dziecka i usiłowania wymuszenia rozbójniczego (w zakresie okupu). Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś wymuszenie rozbójnicze do lat 10.

 

Źródło: Podlaska Policja

3 Komentarzy

Dodaj komentarz