Sukcesy suwalskich badmintonistów

Badmintoniści z Suwałk z medalami

Złoty, trzy srebrne i trzy brązowe medale zdobyli suwalscy badmintoniści podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbył się w niedzielę (13.09) w Ludwinie. 

 

Najlepiej z suwalskiej ekipy w turnieju zagrały dziewczęta w grze podwójnej. Natalia Lenczewska i Oliwia Niedźwiedzka zdobyły pierwsze miejsce w finale pokonując 2:0 (21:10 i 21:4) debel Julia Chałupczak/Kamila Skorupska (UKS Kiko Zamość). Drugi medal tym razem srebrny Oliwia Niedźwiedzka zdobyła w grze pojedynczej dziewcząt. W finale uległa 0:2 (16:21, 13:21) Julii Stankiewicz (UKS Hubal Białystok).

 

Kolejny medal — srebrny, dla suwalskiego klubu zdobyli w grze mieszanej Dominik Ułanowicz/Natalia Lenczewska. Suwalczanie w finale musieli uznać wyższość zawodników UKS Hubal Białystok — Aleksander Mitroszewski/Julia Stankiewicz. Zawodnicy SKB przegrali 0:2 (18:21, 19:21). Także srebro — wicemistrzostwo turnieju dla suwalczan Mikołaja Bobowicza /Mateusza Derdy w grze podwójnej chłopców. W walce o prymat w tej kategorii przegrali z parą Damian Perkowski/Krzysztof Podkowiński (UKS Hubal Białystok).

 

Medale brązowe wśród suwalskich badmintonistów zdobyli Jan Szeszko i Dominik Ułanowicz w grze pojedynczej. W grze poj. dziewcząt kolejny brązowy medal do kolekcji SKB dorzuciła Michalina Jaśkiewicz, a w grze mieszanej medal brązowy dla SKB Suwałki zdobyli Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska.

 

To nie jedyne sukcesy badmintonistów z Suwałk w ostatnich dniach. Podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwieckiego zdobywali również medale na odbywających się w Białymstoku Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów. Anastasija Khomich pierwszy raz w swej badmintonowej karierze zdobyła tytuł Mistrz Polski w grze pojedynczej i podwójnej juniorek. Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21:18, 21:17) Zuzannę Jankowską z (BENINCA UKS Feniks K-K). Na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi wspólnie z klubową koleżanką Karoliną Szubert w grze podwójnej juniorek. W finale suwalska para pokonała 2:0 (21:17, 21:14) Zuzannę JANKOWSKĄ/Zofię TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K ABRM Warszawa). Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła dla SKB Suwałki w grze mieszanej. Karolina Szubert brązowy medal zdobyła wspólnie z partnerem Szymonem STOKFISZEM. Karolina i Szymon w pierwszej rundzie odprawili z kwitkiem parę Hubert ZANIEWSKI /Agnieszka DZIEJARSKA następnie Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA, by w walce o finał przegrać w dwóch setach 16:21 i 14:21 z Maciej MATUSZ/Dominika KWAŚNIK — zdobywcami Mistrzostwa Polski.

 

Dodaj komentarz