Amatorska Liga Siatkówki - jeden sezon za nami, kolejny już wkrótce

Amatorska Liga Siatkówki - jeden sezon za nami, kolejny już wkrótce

Uroczyste zakończenie Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki odbyło się w minionym tygodniu w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena", w której rozgrywają swoje mecze siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Wręczenie pucharów i nagród poprzedziły mecze, które zadecydowały o końcowym układzie tabeli pierwszej i drugiej ligi w sezonie 2020/2021. Elektromil Suwalska Amatorska Liga Siatkówki odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Zmagania pierwszoligowców otworzyła rywalizacja pomiędzy Livioonem Vita i Atlasem, którzy rozegrali mecz o miejsca 7-8. Członkowie drużyny Livioon Vita bardzo ambitnie stawiali opór rywalom, ale ostatecznie to zawodnicy Atlasu zwyciężyli 3:0 (25:17, 25:20, 25:20) i to oni uplasowali się na siódmym miejscu. Kolejnym pojedynkiem na szczeblu pierwszej ligi było starcie Elektromilu z Landrynkami. Przedstawiciele sponsora tytularnego rozgrywek popełniali mniej błędów, zachowywali zimną krew w kluczowych momentach poszczególnych partii i zamknęli spotkanie zwyciężając 3:0 (25:21, 25:19, 25:22). Tym samym Elektromil zajął bardzo dobre, piąte miejsce.

 

Po zakończeniu meczu Elektromilu z Landrynkami do gry przystąpili drugoligowcy. Jako pierwsi, w meczu o miejsca 3-4, zmierzyli się członkowie Klubu Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki, którzy podejmowali ekipę No Name. "Bezimienni" bez większych problemów zwyciężyli 3:0 (25:12, 25:16, 25:16) i uplasowali się w końcowej klasyfikacji drugiej ligi na trzecim miejscu. W walce o zwycięstwo w drugiej lidze zobaczyliśmy natomiast Ares i Opakowania Kartex. "Pomarańczowi" zwyciężyli 2:1 (25:21, 25:12, 24:26), a mecz rozstrzygnął się już po dwóch pierwszych partiach, które padły łupem Aresu i to oni zdobyli mistrzowski tytuł drugiej ligi.

 

W walce o najniższy stopień podium pierwszej ligi zobaczyliśmy Kresy Sejny i młodych siatkarzy SUKSS Suwałki. Spotkanie odbyło się jednak dwa dni wcześniej w małej hali kompleksu sportowego "Suwałki Arena". Podopieczni trenera Marka Klimaszewskiego bardzo ambitnie walczyli ze starszymi kolegami z Sejn, którzy potrzebowali do zdobycia trzeciego miejsca w Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki zwycięstwa w dodatkowym, trzecim secie. Zawodnicy Kresów stanęli jednak na wysokości zadania i pewnie zamknęli spotkanie, wygrywając ostatecznie 2:1 (25:21, 21:25, 25:17).

 

Ostatnim, sportowym punktem uroczystego zakończenia Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki była walka o mistrzowski tytuł przystąpili siatkarze 14. Pułku Przeciwpancernego i Trenerzy MKS Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie obfitowało w wiele fantastycznych wymian i doskonałych, indywidualnych zagrań. Nierzadko iskrzyło również pod siatką. Trenerzy cierpliwą i skuteczną grą, w szczególności w końcówce pierwszego seta, wysunęli się na prowadzenie. "Wojskowi", aby myśleć o końcowym triumfie, potrzebowali zwycięstwa w drugiej partii. Tak się jednak nie stało. Zawodnicy 14. Pułku Przeciwpancernego mieli w kluczowych momentach problemy ze skutecznością, które "biało-niebiescy" zamieniali w punkty i to oni zwyciężyli również w drugim secie co sprawiało, że trzecia odsłona była jedynie formalnością. Siatkarze 14. Pułku ambitnie walczyli jednak o każdą piłkę, czego efektem było zwycięstwo w ostatnim secie sezonu 2020/2021.

 

Warto dodać, że sezon 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych. Konieczność przekładania poszczególnych spotkań z uwagi na wymogi sanitarno-epidemiczne sprawiała, że pojawiało się wiele pytań o przyszłość rozgrywek. Ostatecznie, dzięki świetnej współpracy ze wszystkimi zespołami, udało się pomyślnie dokończyć amatorskie zmagania w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".

 

Nowy sezon Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Kolejna edycja Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki rozpocznie się 7 grudnia 2021 roku. Ewentualny podział na ligi, podobnie jak w sezonie 2020/2021, będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zespołów. Rozgrywki będą toczyły się, podobnie jak w ostatnich miesiącach, we wtorki i czwartki. Udział w poszczególnych ligach określony jest w regulaminie, który zostanie przesłany zgłoszonym drużynom w mailu zwrotnym po dokonaniu zgłoszenia. Wszystkich chętnych do gry w Suwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki zapraszamy do zapisów, które będą prowadzone do 2 grudnia 2021 roku, wyłącznie poprzez wysłanie wiadomości na adres mailowy: b.harasimowicz@slepsksuwalki.pl

 

Koszt udziału w Suwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki to 450 złotych za rundę. Rozgrywki sędziują sędziowie Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej. Mecze będą rozgrywane w małej hali kompleksu sportowego "Suwałki Arena".

W zgłoszeniu należy przesłać następujące informacje:

- Nazwa drużyny
- Imię i nazwisko kapitana
- Numer kontaktowy

Po zatwierdzeniu zgłoszenia każda z drużyn otrzyma mail zwrotny z kartą zgłoszenia. Prosimy o prawidłowe wypełnienie karty, gdzie powinien znaleźć się pełny skład zespołu oraz podpisy wszystkich zawodników. Następnie należy dostarczyć wypełnioną kartę do opiekuna Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w dniu pierwszego meczu. Każda z drużyn, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma potwierdzenie przyjęcia do rozgrywek oraz wszystkie, niezbędne dokumenty. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem 602 448 488.

 

Wyniki finałów Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki • 1. Liga

Mecz o miejsca 7-8: Livioon Vita - Atlas 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)
Mecz o miejsca 5-6: Elektromil - Landrynki 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
Mecz o miejsca 3-4: Kresy Sejny - SUKSS Suwałki 2:1 (25:21, 21:25, 25:17) (mecz rozegrano 25 listopada)
Mecz o miejsca 1-2: Trenerzy MKS Ślepsk Malow Suwałki - 14. Pułk Przeciwpancerny 2:1 (25:21, 25:21, 17:25)

Wyniki finałów Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki • 2. Liga

Mecz o miejsca 3-4: Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki - No Name 0:3 (12:25, 16:25, 16:25)
Mecz o miejsca 1-2: Ares - Opakowania Kartex 2:1 (25:21, 25:12, 24:26)

Klasyfikacja końcowa Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki • 1. Liga

1. Trenerzy MKS Ślepsk Malow Suwałki
2. 14. Pułk Przeciwpancerny
3. Kresy Sejny
4. SUKSS Suwałki
5. Elektromil
6. Landrynki
7. Atlas
8. Livioon Vita

Klasyfikacja końcowa Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki • 2. Liga

1. Ares
2. Opakowania Kartex
3. No Name
4. Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki

Nagrody indywidualne Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki:

MVP Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki: Adam Tołoczko (Trenerzy MKS Ślepsk Malow Suwałki)

Najlepszy atakujący: Mateusz Aleksandrowicz (14. Pułk Przeciwpancerny)
Najlepszy broniący: Bartosz Tomczyk (Kresy Sejny)
Najlepszy przyjmujący: Paweł Stańczak (Landrynki)
Najlepszy rozgrywający: Michał Jurkiewicz (Kresy Sejny)
Najlepszy zagrywający: Mateusz Szwejkowski (14. Pułk Przeciwpancerny)
Wyróżnione kobiety: Anna Kowalewska (Ares) oraz Anna Dębska (No Name)

 

Tytuły MVP poszczególnych drużyn Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki:

1. Liga

1. Trenerzy MKS Ślepsk Malow Suwałki - Maciej Mendak
2. 14. Pułk Przeciwpancerny - Tomasz Wasilewski
3. Kresy Sejny - Bartosz Hodana
4. SUKSS Suwałki - Piotr Przeborowski
5. Elektromil - Marcin Czajka
6. Landrynki - Paweł Stańczak
7. Atlas - Paweł Wasilewski
8. Livioon Vita - Zbigniew Zabłocki

2. Liga

1. Ares - Anna Kowalewska
2. Opakowania Kartex - Damian Panasewicz
3. No Name - Anna Dębska
4. Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki - Aleksander Popławski

 

Dodaj komentarz