Szanty rozbrzmiały przy Starej Łaźni

Koncerty szantowe na suwalskich buwarach

W pierwszy weekend sierpnia na Bulwarach nad Czarną Hańczą przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia rozpoczął się cykl muzycznych spotkań z muzyką szantową i żeglarską. 

 

Koncertowy sierpień zainaugurował występ wrocławskiej grupy Za Horyzontem, a gościem specjalnym wieczoru był suwalski zespół Shamrock. Za Horyzontem jest zespołem żeglarsko-folkowym z Wrocławia. Zespół zagrał własny, autorski materiał przeplatany tradycyjną muzyką irlandzką. Na koncertach pokazuje to, co jest wyjątkowego w muzyce żeglarskiej – świat morza widziany oczami kobiet. Z kolei Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie.

 

Kolejny koncert z cyklu “Szanty przy Starej Łaźni 2020” – grupy AQQ – Augustowskiej Floty Śpiewającej – już w najbliższy weekend, 9 sierpnia o 18.00.

 

Foto: Zbigniew Stelmaszek

Dodaj komentarz