SOK zaprasza na wakacyjne warsztaty muzyczne

Warsztaty instrumentalne „La Liberta Musica” dla utalentowanej muzycznie młodzieży

Specjalną wakacyjną ofertę muzyczną przygotował Suwalski Ośrodek Kultury. Warsztaty instrumentalne „La Liberta Musica” dla utalentowanej muzycznie młodzieży poprowadzi akordeonista i pedagog Gabriel Balukiewicz.

 

Jeśli masz ukończone 12 lat i mieszkasz w województwie podlaskim lub warmińsko-mazurskim, grasz na instrumentach, kochasz muzykę i chcesz szlifować swój talent oraz poszerzać horyzonty z zakresu muzyki współczesnej i improwizacji, to ten projekt jest właśnie dla Ciebie.  Warsztaty odbędą się w terminie 12-16 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury. Ich celem jest popularyzacja twórczości awangardowej oraz nauka podstaw improwizacji w oparciu o sztukę malarską, zaś priorytetem kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej oraz stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu  instrumentalnego. Zwieńczeniem projektu będzie koncert finałowy przed publicznością, będący artystycznym podsumowaniem pięciodniowych muzycznych spotkań.
Regulamin warsztatów oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej organizatora www.soksuwalki.eu. Szczegółowe informacje na temat warsztatów można uzyskać pod adresem mailowym [email protected] Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

 

Gabriel Balukiewicz urodził się w Suwałkach w 1995 r. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. W 2019 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie akordeonu dra hab. Leszka Kołodziejskiego. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach oraz warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich pedagogów, jak: prof. Borut Zagoranski, prof. Alfred Melichar, prof. Boris Lenko, prof. Frodre Haltli, prof. Klaudiusz Baran, prof. Bogdan Dowlasz, prof. Krzysztof Olczak, prof. Marek Andrysek, dr hab. Rafał Grząka. Występuje jako solista oraz kameralista. Dokonał prawykonań nowych utworów na akordeon solo, akordeon w różnych formacjach kameralnych oraz na większą obsadę wykonawczą, takich kompozytorów, jak: Julia Owczarek, Caitlin Harrison, Aleksander Brych, Jakub Jung, Jakub Kaczmarek, Michał Kawecki, Leszek Kołodziejski, Marcin Powalski. Współpracował z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Studyjnym  Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz z Teatrem Ludowym w Krakowie. Występował zarówno w kraju, jak i zagranicą. Gabriel Balukiewicz jest laureatem konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej m.in.: w Czechach, Chorwacji, Słowenii, Szwecji, na Litwie, Łotwie. Otrzymał stypendia za osiągnięcia artystyczne: w 2016 roku stypendium fundacji Alicji Roszkowskiej “Art S.O.S”, w 2018 roku Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz kilkukrotnie Stypendium dla Najlepszych Studentów Rektora Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. 

Dodaj komentarz