Pisanki, kraszanki, drapanki… Pomysły na barwne jajka wielkanocne

Suwalski Ośrodek Kultury prezentuje jak pomalować wielkanocne jajka

Jak z łatwo dostępnych materiałów zrobić zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne pisanki wielkanocne, pokazują pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

 

W związku ze zbliżającymi się świętami pracownicy SOK przygotowali dwa krótkie filmiki ze świątecznymi warsztatami online. Artystki z Klubu Twórców Ludowych w prosty sposób pokażą jak szybko i estetycznie przygotować barwne wielkanocne pisanki, wykonane w tradycyjny i nieco bardziej awangardowy sposób. Pierwszy film zostanie opublikowany już dziś (30.03) o godzinie 18.00, a drugi jutro o tej samej porze. 

 

30.03.2021, godz. 18.00
Facebook i Youtube

Propozycje materiałów: ugotowane na twardo jajka, wydmuszki, wosk pszczeli lub parafina, podgrzewacz do wosku (np. taki wykonany domowym sposobem z filiżanki, małej, płaskiej świeczki, sitka do krojenia sałatki i metalowego naczynka na wosk), barwniki spożywcze do jajek, patyczek (np. ołówek) z wbitą szpilką (z metalową główką), opcjonalnie skórka od słoniny lub odrobina masła.

 

Tutorial prowadzą: Danuta Włodarczyk z Klubu Twórców Ludowych działającego przy Suwalskim Ośrodku Kultury i Magdalena Zielińska z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK.


 

31.03.2021, godz. 18.00
Facebook i Youtube

Propozycje materiałów: styropianowe jajka w różnych rozmiarach, kolorowe wstążki, cekiny, szpilki, resztki pończoch, różnego rodzaju ozdoby dostępne w sklepach papierniczych (np. wiosenne kwiatki, króliczki itp.).

 

Tutorial prowadzą: Teresa Przyborowska z Klubu Twórców Ludowych działającego przy Suwalskim Ośrodku Kultury i Magdalena Zielińska z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK.

Dodaj komentarz