Mieszkanka Augustowa oszukana na 4 tys. zł

Kobieta za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać sofę i szafkę

O tym, jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych, przekonała się mieszkanka Augustowa. Kobieta za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać sofę i szafkę. Do transakcji nie doszło, a z konta bankowego kobiety zniknęło 4000 złotych.

 

W poniedziałek (11.10) po południu do policjantów z augustowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży swoich rzeczy na portalu aukcyjnym. Za pośrednictwem komunikatora odezwała się do niej kobieta zainteresowana kupnem, która napisała, że będzie organizować transport za pośrednictwem firmy kurierskiej. W kolejnej korespondencji augustowianka dostała link, który miał ją skierować do strony przewoźnika. Była tam też instrukcja co zrobić, żeby odebrać pieniądze. 47-latka postępowała zgodnie z nią i podała wszystkie dane do swojego konta bankowego. Kolejnym krokiem jaki miała wykonać, było wygenerowanie kodu BLIK i wpisanie go w zakładkę na stronie przewoźnika. W taki sposób kobieta straciła 4000 złotych.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Apelujemy o rozwagę i ostrożność przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych - apelują mundurowi. 

Dodaj komentarz