V Półmaraton Doliną Rospudy i Bieg Bakałarza

Biegi w Bakałarzewie

W minioną niedzielę 18 lipca odbyły się dwa biegi: Półmaraton Doliną Rospudy oraz Bieg Bakałarza. Start i meta miały miejsce na Rynku w Bakałarzewie. 

 

Była to już piąta edycja sportowej imprezy, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Aktywni Znad Rospudy". Zawodnicy biorący udział w Półmaratonie (21,0975km) musieli pokonać trasę Bakałarzewo-Filipów-Bakałarzewo. Bieg Bakałarza prowadził w rejonie jezior Garbaś i Siekierowo (12 km).

Punktualnie o godzinie 12.00 z bakałarzewskiego Rynku wystartowało ponad 100 biegaczy z całej Polski oraz z zagranicy. Laureaci pochodzili też z Litwy. Bieg Bakałarza wygrali: Izabela Parszczyńska z Giżycka oraz Andrzej Leończuk z Białegostoku. Zwycięzcami półmaratonu byli: Julita Piwońska i Marcin Getek z Ełku. W klasyfikacji dodatkowej najlepszym zawodnikiem z gminy Bakałarzewo został Karol Ślimkowski, a z gminy Filipów Marta Kozielska.Od redakcji: W pierwotnej wersji tekstu błędnie podaliśmy, iż organizatorem wydarzenia jest Gmina Bakałarzewo oraz dystans i liczbę uczestników. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Aktywni Znad Rospudy", które przepraszamy za naszą pomyłkę.

 

Fot. Karol Naruszewicz

Dodaj komentarz