Poseł pyta dlaczego pieniądze znów omijają Suwałki

Krzysztof Truskolaski konferencja prasowa w Suwałkach

Konferencję prasową na temat nieprzyznania Suwałkom dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zorganizował w środę (07.04) poseł Krzysztof Truskolaski z Koalicji Obywatelskiej.   

 

Pod koniec marca premier Mateusz Morawiecki poinformował wojewodów o rozstrzygnięciu kolejnego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Każdy samorząd mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski na nie więcej niż trzy inwestycje. Do podziału w skali kraju było 1,65 mld zł. Dofinansowanie w województwie podlaskim zdobyło 65 projektów na łączną kwotę 75 064 028,40 zł. Suwałki zgłosiły trzy inwestycje: 

 

  • Budowa ul. klasy G na odcinku od ul. Wylotowej do ul. Sejneńskiej wraz z budową estakady. Szacowana wartość: 32 000 000 zł. Wnioskowane dofinansowanie: 16 000 000 zł
  • Rozbudowa ul. Krzywólka w Suwałkach od posesji 36 do mostu na rzece Czarna Hańcza. Szacowana wartość: 6 000 000 zł. Wnioskowane dofinansowanie: 2 700 000 zł.
  • Przebudowa i remont bloku sportowego i budowy boiska z bieżnią w SP nr 5 przy ul. Klonowej 51 w Suwałkach. Szacowana wartość: 14 930 000 zł. Wnioskowane dofinansowanie: 7 465 000 zł.

 

Po raz drugi jednak Miasto Suwałki zostało pominięte przy rozdaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podbna sytuacja ma miejsce w większości miast powiatowych oraz w wielu gminach województwa podlaskiego. W związku z tym dziś (07.04) podczas konferencji prasowej w Suwałkach poseł Krzysztof Truskolaski z Koalicji Obywatelskiej przekazał, że skieruje w tej sprawie pismo do Jarosława Zielińskiego w którym zaapeluje o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego, którego poseł Zieliński jest obecnie przewodniczącym. Na spotkanie mieliby zostać zaproszeni zaproszeni przedstawiciele samorządu województwa podlaskiego – wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie oraz marszałek województwa, a także wojewoda - będący reprezentantem administracji rządowej w naszym regionie. - Uważam, że powinniśmy wysłuchać, z jakich przyczyn premier Morawiecki nie przyznał dofinansowania dla inwestycji poszczególnym miastom, gminom czy też powiatom - przekazał poseł Truskolaski.

14 Komentarzy

A mnie ciekawi dlaczego nadal nie ma lotniska w Białymstoku. Też winny PiS i premier Morawiecki ? Czy jednak ktoś inny tam rządzi przez dekady ?

Lasy Państwowe (czyli PiS) sprzeciwiają się wycince pod drogę podejścia, chociaż nie przeszkadza im rżnięcie w żadnym innym miejscu, nawet tuz obok lasu pod cmentarz.

Ale jest za to lotnisko w Suwałkach, które jest tak obłożone lotami, że już nie daje rady wytrzymać. Teraz już wiemy po co ono zostało zbudowane.

jesteś prymitywnym trollem, który zaśmieca  swoimi  wypocinami wszystkie fora. Polemika z tobą jest poniżej mojej godności. Ale coś Ci powiem, Zielińskiemu przy wszystkich jego wadach, ta twoja trzódka którą wymieniłeś do pięt nie dorasta. A truskolaski junior jest tak wybitny jak jego koledzy szczerba, nitras, pomaska i jachira, jedna wielka kompromitacja.  

Zdolności intelektualne waszego sekretarza powiatowego (obwołanego przez rolników zdrajcą) sprowadzają się do modlitwy, drętwych komunałów, tekturowego patriotyzmu, żałośnie bombastycznych uroczystości oraz planowego niszczena według numeru PESEL. Jego śmieszność, mściwość i zadufanie w sobie, mimowolne naśladowanie stylu bycia dygnitara PRL - znane w całej Polsce - jest przedmiotem kpiących uśmieszków i niewybrednych, aczkolwiek zasłużonych  żartów.

A kto to jest? Jak nie wie, jak wyglądają Suwałki i nie zna brudnego układu, to po co tu przyjeżdża? Jesteśmy końcem Polski i każdy nierząd tak nas traktował.

Husarz

08/04/2021

PO-PSL przez lata niszczyło ws hodnia Polskę, przecież chcieli rozwiązać jednostkę wojkowa w Suwałkach, za ich czasów zarabiało się po 5 zł na godzinę, ostatnio poseł Pomaska powiedziała że Polakom szczepionki się nie należą bo Niemcy nie mogą się wyszczepić nie wierzę im za grosz, podwyższyli wiek emerytalny, są przeciwko pomocy dzieciom żyli 500+,300+,emeryturom dla starszych 13,14. Oni są za wyprzedażą Polski i mafiom paliwowym pomagali kraść złodziejom dlaczego PO była przeciwna wprowadzniu minimalne stawki godzinowej głosowali przeciw. To anty Polska partia pełna obietnic bez pokrycia, dupowłazy dla Brukseli

Adrian

08/04/2021

Dodane przez Husarz w odpowiedzi na

Obajtki, Banasie, córki żony i kochanki, wujkowie i wujenki w radach nadzorczych, pogromcy gejów i lesbijek, kierownicy po ustawionych konkursach urzędniczych, protektorzy czarnej pedofilskiej mafii, rządowi prokuratorzy i komendanci, pamiętacie jak to leciało:

Wystarczy nie kraść!

Dodaj komentarz