Ponad pół miliona dla Gminy Przerośl na montaż instalacji fotowoltaicznych

Gmina Przerośl otrzymała 590 tys. zł z Funduszy Europejskich

 

Gmina Przerośl otrzymała 590 tys. zł z Funduszy Europejskich na montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii na stacjach uzdatniania wody w Przerośli i Śmieciuchówce.

 

Prawie 7 mln zł z Funduszy Europejskich na inwestycje w odnawialne źródła energii i nowoczesną infrastrukturę trafi tym razem do Przerośli, Suchowoli, Narewki oraz Moniek. W poniedziałek, 25 maja, marszałek Łukasz Prokorym, wicemarszałek Wiesława Burnos i członek zarządu Bogdan Dyjuk podpisali umowy, dzięki którym samorządy zrealizują projekty warte blisko 11 mln zł . Wsparcie zostanie przeznaczone m.in. na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii i modernizację systemów wodociągowych.

 

Gmina Przerośl – 590 tys. zł

Projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii na stacjach uzdatniania wody w Przerośli i Śmieciuchówce.

– Koszty energii elektrycznej dla stacji uzdatniania wody wynoszą obecnie około 35 tysięcy złotych miesięcznie. Po wykonaniu instalacji te wydatki znacząco się zmniejszą, co przełoży się również na koszty dostarczania wody mieszkańcom – mówił wójt Marcin Brzozowski.

1 Komentarzy

Przemysław Carnek

27/05/2026

Nie dajta montować tych niemiecko-brukselskich paneli. Pamiętajta  narodowe ciepło daje tylko ruski węgiel, stare meble, śmieci, ubrania albo opony, butelkami pet już się nie opłaca bo w skupie przyjmują, a szkoda bo się hajcowało po bożemu. My prawdziwi śnieżno-biali ludzie - katopatrioci tych waszych tęczowych zielonych lewackich ładów i jakiś wodociagów nie chcemy, bo wodę to se można ze studni, jeziora czy rzeki nabrać, albo święconej z kościoła się napić amen.

Dodaj komentarz