Kupią sprzęt do sal sensorycznych oraz zbudują siłownie „pod chmurką”

Szpital Psychiatryczny w Suwałkach otrzymał 160 tys. zł

 

Szpital Psychiatryczny w Suwałkach otrzymał 160 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego na zakup sprzętu do sal sensorycznych oraz siłowni „pod chmurką” na potrzeby szpitala i podległego mu Ośrodka Terapeutycznego w Smolnikach. 

 

Zarząd województwa podlaskiego podczas czwartkowego (04.04) posiedzenia podjął decyzję o przyznaniu Szpitalowi Psychiatrycznemu w Suwałkach dofinansowania w wysokości 160. tysięcy złotych. Za te pieniądze zostaną kupione sprzęty do sal sensorycznych w Centrum Zdrowia dla Dzieci i Młodzieży oraz siłownie „pod chmurką” na potrzeby szpitala i podległego mu Ośrodka Terapeutycznego w Smolnikach.

- To są rzeczy bardzo przydatne w leczeniu. Dzięki urządzeniom sensorycznym podwyższa się jakość prowadzonej terapii, lepiej rozwija się motoryka u pacjentów Centrum Zdrowia dla Dzieci i Młodzieży. A uzupełnieniem terapii będą siłownie plenerowe. Takie miejsca rekreacji powstaną przy szpitalu i w ośrodku terapeutycznym w Smolnikach – mówił Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za obszar zdrowia. 

Sale integracji sensorycznej przeznaczone są do prowadzenia zajęć profilaktycznych i terapeutycznych, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego u pacjenta. Taka terapia to proces ukierunkowany na uczenie odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. W trakcie kontrolowanej zabawy dziecko uczy się, jak porządkować i organizować różne bodźce, docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. W tym celu zostaną zakupione sprzęty takie jak: interaktywne urządzenia Knowla Box, zestawy do sali doświadczania świata, sensoryczna ścieżka zdrowia, domino i dyski sensoryczne, gruszki sensoryczne.

 

Dzięki dotacji zostaną też kupione dwa zestawy siłowni „pod chmurką”, w tym orbitreki, rowery, surfery, ławki z oparciem, maszyny do ćwiczeń mięśni rąk. Z urządzeń będą korzystać pacjenci Oddziału Psychiatrycznego, Oddziału Leczenia Uzależnień i Zaburzeń Emocjonalnych, Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Geriatrycznego, Pododdziału Psychiatrycznego dla Chorych Somatycznie. Całkowity koszt planowanej inwestycji wynosi ponad 188 tysięcy złotych.

3 Komentarzy

Jestem chora

07/04/2024

Ludzie , nie każdemu choremu jest potrzeba ćwiczeń fizycznych . Pacjęci leczący się psychiatrycznie w większości poprzez działanie leków psychotropowych mają zwiększone łaknienie i są po prostu bardzo głodni. Posiłki to : 2 Kromki chleba rano i wieczorem ,2plasterki wędliny ,kawałeczek margaryny i czasami jakiś plasterek warzywa. Obiad to też żenada i lepiej zbadajcie to sami. Mało z tych Ludzi ma pomoc z zewnątrz . Dajcie najpierw ludziom godnie zjeść ,by mogli w miarę skutecznie się leczyć. Zadbajcie o pomoc psychologiczną,która na oddziałach zamkniętych jest kpiną

BOżE CHROń Pacjętów  a nie tych co z łaski coś dadzą . Potrzebne są rozmowy z ludżmi chorymi czego oni potrzebują i oczekują

 

 

 

 

Dodaj komentarz