Konwencja wyborcza Komitetu "Razem dla Suwałk" Czesław Renkiewicz

Prezentacja pełnego programu wyborczego oraz spotkanie z kandydatami do Rady Miejskiej

 

Konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców "Razem dla Suwałk" Czesław Renkiewicz odbyła się w czwartek (29.02) w Parku Naukowo-Technologicznym "Polska-Wschód" w Suwałkach. 

 

Prezentacja pełnego programu wyborczego oraz spotkanie z kandydatami do Rady Miejskiej w Suwałkach to główne punkty konwencji wyborczej komitetu Razem dla Suwałk - Czesław Renkiewicz. W Parku Naukowo-Technologicznym zebrali się kandydaci na radnych, ich rodziny, przyjaciele i zainteresowani suwalczanie. Były krótkie filmiki promocyjne, przemówienie Czesława Renkiewicza, który opowiadał o założeniach swego programu oraz prezentacja radnych, którzy startują razem z prezydentem do Rady Miasta. Organizatorzy przygotowali także gry, zabawy i animacje dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

- Zaprosiliśmy dzisiaj suwalczan, ponieważ chcemy zaprezentować naszą drużynę oraz program. Program, który odpowiada wyzwaniom i potrzebom naszego miasta w XXI wieku. Mamy 76 pomysłów, przedsięwzięć, które chcemy zrealizować. Mam nadzieję, że uda nam się to wszystko wykonać. Nasi mieszkańcy, nasze miasto zasługują na nowy impuls. Nowa przestrzeń pojawia się, chociażby w kontekście środków, które popłynął do naszego miasta, do Polski, w ramach nowej perspektywy Unii Europejskiej. Chcemy wykorzystać wszelkie szanse, tak jak w poprzednich latach, w poprzednich kadencjach. Mamy dużo fajnych pomysłów - mówił na wstępie prezydent.

Czesław Renkiewicz pełni funkcję prezydenta Suwałk od 2010 roku i jak sam twierdzi, wciąż ma wiele pomysłów i chęci do działania. Jego program wyborczy składa się z 76 punktów podzielonych na kilka kategorii: 1. dla kobiet i ich rodzin; 2. dla ludzi młodych; 3. dla przedsiębiorców; 4. dla seniorów.

- Po pierwsze, chcemy przyciągnąć młodych ludzi, oferując im działki za 50% ceny. To jest konkret Chcemy również zaproponować mieszkańcom, młodym ludziom i dzieciom dostęp do sportu i kultury fizycznej, dając im pewne środki finansowe, a oni z rodzicami zadecydują do jakiego klubu sportowego zapiszą swoje dzieciaki, jaką dyscyplinę będą uprawiać. Mamy też potrzebę powołania osoby pierwszego kontaktu dla osób niepełnosprawnych. Osób niepełnosprawnych mamy w Suwałkach ponad siedem tysięcy. Nie ma w Ratuszu takiej osoby, która by to spinała. Osoby do której można przyjść, zadzwonić, zgłosić swój problem, a ona poprowadzi osobę niepełnosprawną co i w jakiej instytucji można załatwić. To trzy takie rzeczy, ale tych pomysłów jest znacznie więcej. Chcemy np. zachęcić przedsiębiorców, aby zainteresowali się absolwentami studiów i my jako miasto opłacimy studentom ostatnich dwóch lat 50% stypendium. Po to tylko, żeby po ukończeniu studiów ten student wrócił do konkretnej firmy. taki program stypendialny jest w zasadzie już opracowany. Myślę, że to bardzo dobra propozycja dla młodych ludzi, którzy już mogą wiedzieć w jakiej firmie podejmą zatrudnienie i z pracodawcą ustalą za jakie wynagrodzenie.       

 

Poniżej fragment programu wyborczego KKW Razem dla Suwałk - Czesław Renkiewicz:

 

  • Miasto kompaktowe. Planowanie rozwoju obszarów miejskich w zwartości strukturalnej, w sposób zrównoważony, z uwzględnieniem racjonalnego wykorzystania przestrzeni i dostępnych zasobów.
  • Miasto zielone. Przeciwstawianie się pogłębianiu kryzysu klimatycznego, przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu, ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza oraz odbudowywanie ekosystemów na obszarach miejskich (zwiększanie trenów zieleni oraz ciągłość ekosystemów, przenikających się z obszarami zurbanizowanymi).
  • Miasto produktywne. Opieranie rozwoju obszarów miejskich na zdywersyfikowanej, nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie gospodarce, która zapewnia mieszkańcom miejsca pracy, tworząc solidną inwestycyjną podstawę zrównoważonego rozwoju miejskiego.
  • Miasto cyfrowe. Wykorzystanie procesów transformacji cyfrowej na rzecz wzmacniania wzajemnych relacji pomiędzy zarządzającymi obszarem miejskim, mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami, aby efektywnie zarządzać rozwojem miejskim.
  • Miasto dostępne. Niwelowanie barier poprzez racjonalne usprawnienia organizacyjne i funkcjonalne, ale także gwarancję zapewnienia równych szans wszystkim mieszkańcom i pełnego ich uczestnictwa w życiu społeczności oraz w dostępie do usług publicznych, niezależnie od wielkości i umiejscowienia w strukturze osadniczej.
  • Miasto sprawne. Skuteczne zarządzanie, efektywne wykorzystanie zasobów własnych, a także współpraca między wszystkimi uczestnikami procesów rozwoju miejskiego (współpraca partnerska między instytucjami, organizacjami społecznymi i gospodarczymi, mieszkańcami oraz innymi - nie tylko w obrębie miast, ale także w ich obszarze funkcjonalnym).

 

Po wystąpieniu prezydenta przyszedł czas na prezentację radnych:

 

Okręg 1

  • Kamil Klimek, Mariola Karpińska, Marcin Piaścik, Maja Murawko-Januć, Alicja Andrulewicz, Aneta Jolanta Szmidt, Juliusz Błażewicz, Zbigniew Roman De-Mezer

Okręg 2

  • Czesław Renkiewicz, Monika Brezgieł, Alicja Węsierska-Kwiecień, Grzegorz Gorlo, Marek Lech Zborowski-Weychman, Kamil Lauryn, Beata Jeleniewicz

Okręg 3

  • Roman Waldemar Rynkowski, Anna Kumiszcza-Michniewicz, Magdalena Edyta Stempska, Wojciech Fałtynowicz, Przemysław Turowski, Sylwester Cimochowski, Krystyna Gwiazdowska, Marek Bronikowski

Okręg 4

  • Zdzisław Przełomiec, Anna Ruszewska, Wioletta Wawrukiewicz, Dariusz Górski, Joanna Jędzul, Karol Marcin Świerzbin, Mariusz Słomiński, Mieczysława Halina Gajewska

 

Z pełnym programem wyborczym oraz sylwetkami kandydatów można zapoznać się na stronie internetowej Komitetu www.razemdlasuwalk.pl

 

9 Komentarzy

Temu panu już podziękujemy nie chcemy więcej takich rządów i tej kliki

z PNT to w jakiej jest koterii: Psl, trzecia droga, Polska 2050, czy Czesiek i spółka? Co jakaś impreza wyborcza to on zawsze w pierwszej ławce. Ma facet parcie.

A kto opłacił dla PNT za salę na tą konwencję? Czy to znowu z naszych pieniędzy bo pan prezes PNT wynajmuje salę według swoich wymysłów komu i za ile chce. Nikt nie korzysta z infrastruktury tego parku poza miastem tak ten pan zarządza tą instytucją a przed kamery tylko się pchać umie. 

Miasto tonie w długach, pieniędzy brakuje na podstawowe potrzeby typu oświetlenie, kasy na drogi nie będzie, bo z unijnych to tylko na świerszcze i wiatraki, a oni sobie pląsy na scenie urządzają. Zemdlilo mnie na koniec tej landrynkowej konwencji.

Widzę że zero konkretów dla facetów? Tylko kobiety się liczą? A w społeczeństwie jest 50% też męższczyzn. Zatem temu panu podziękujemy. Powodzenia życzę z samymi kobietami przed którymi oczywiście chylę czoła ale tak to ja bawić się nie będę.

Czesław coś, bąkał o baronach? Sam jest baronem, który stworzył z Suwałk podległe sobie księstwo feudalne.

Gość

01/03/2024

układ zabetonowany towarzysko i rodzinnie a wyborcom to odpowiada. Na wieki wieków... 

Czy warto zamieniać na nieznanego Kandydata, bez doświadczenia ?

 Miasto się świetnie rozwija, a potknięcia są jak u wszystkich, którzy cos robią.

Już w Rządzie zmieniliśmy i co ? Rządzi Ursula z Brukseli.  A rolnicy czekają na wytyczne...

Czesław okleił całe Suwałki swymi podobiznami, zostało jeszcze wymienić obraz ołtarza głównego w kościele p/w Św. Aleksandra i komplet !

Dodaj komentarz