Święto III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach

obchody 30-lecia III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Suwałkach

Koncertem młodzieżowego zespołu „The Boars” rozpoczęły się obchody 30-lecia III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. 

 

III Liceum Ogólnokształcące obchodzi w tym roku 30 lat. W związku z jubileuszem, zamiast typowej uroczystości w szkole, uczniowie z nauczycielami postanowili stworzyć wiele różnych wydarzeń rozłożonych na dłuższy czas. Inauguracja tych wydarzeń miała miejsce we wtorek (21.09) w Suwalskim Ośrodku Kultury, gdzie odbył się koncert młodzieżowego zespołu „The Boars”. Pomysłodawcami koncertu byli Malwina Kwiecień i Igor Przybylak, przewodnicząca i wiceprzewodniczący samorządu uczniowskiego, a wokalistą i autorem tekstów tegoroczny absolwent liceum, Tomasz Kopecki. 

- Tego typu obchody to również promocja ludzi z naszej szkoły jak i zrzeszenie uczniów w taki przyjemny sposób w pocovidowej rzeczywistości. Planów jest bardzo dużo, ale na razie nie chcemy wszystkiego zdradzać. Na pewno będą konkursy, galerie. Planujemy również zrobić bluzy z logiem szkoły - mówili podczas uroczystości Malwina i Igor.   

Z zaangażowania uczniów w obchody zadowolenia nie kryła Alicja Węsierska-Kwiecień, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego. Jak przyznała zależy jej przede wszystkim na pokazaniu aktualnego oblicza szkoły, a minione lata wspominać będą głównie na otwartych spotkaniach z absolwentami.

- Jestem w tej szkole od pierwszej rady pedagogicznej. Pamiętam wszystkie nasze aktywności, projekty. Pamiętam wielu uczniów, mamy już ponad 3000 absolwentów. Ciężko jest streścić w kilku zdaniach. To całe moje zawodowe życie. Uważam, że mamy wspaniałą młodzież, która chyba obecnie ma trudniej niż my kiedyś mieliśmy. Uważam, że pracuje w doskonałym, zgranym zespole ludzkim, bardzo kreatywnym. Przede wszystkim jednak lubię pracę z młodzieżą, to całe moje zawodowe życie i z tego jestem dumna - podsumowała krótko dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego. 
 

Dodaj komentarz