Nowa ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe przy Raczkowskiej

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Raczkowskiej

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz przebudowa czterech peronów przystankowych przy ul. Raczkowskiej w Suwałkach. 

 

W ramach inwestycji przebudowane zostały dwie zatoki autobusowe w pobliżu ul. Szafirowej oraz dwa przystanki w okolicy Podlaskiego Oddziału Celno-Skarbowego w Suwałkach. W wyniku prac wykonanych przez pracowników Dział Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni powstała nowa, betonowa nawierzchnia zatok autobusowych. Przebudowie uległa też nawierzchnia peronów – została wyrównana oraz położono nową kostkę betonową.

 

Ponadto wykonany został ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie ul. Raczkowskiej, na odcinku od granic administracyjnych Miasta Suwałki do ul. Brylantowej. Nowy odcinek liczy 820 metrów i w większości ma nawierzchnię bitumiczną. Ścieżka pieszo-rowerowa pozwoli na bezpieczne poruszanie się pieszych oraz rowerzystów w okolicach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W najbliższym czasie zostanie jeszcze wykonane oznakowanie poziome wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego.

 

Źródło: ZDiZ

Dodaj komentarz