W Augustowie otwarto Centrum Aktywności Seniorów

wspólna zabawa, występy lokalnych zespołów i recital Tomasza Stockingera

 

Warsztaty, spotkania, wspólna zabawa, występy lokalnych zespołów i recital Tomasza Stockingera - w piątek (10.11) przy ulicy Hożej w Augustowie oficjalnie otwarte zostało Centrum Aktywności Seniorów.

 

Uroczyste otwarcie Augustowskiego Domu Seniora odbyło się w miniony piątek. Instytucję prowadzi Miasto Augustów. Każdy będzie mógł skorzystać z zajęć, które się niej odbywają. Podczas pierwszego spotkania seniorzy zaczęli od zajęć z fizjoterapeutą Danielem Muczyńskim, następnie o dobrą formę pomogła im zadbać dietetyczka Ewa Muczyńska. Seniorzy poznali zasady komponowania zdrowej diety, a po części teoretycznej przystąpiliśmy do wspólnego przyrządzania deserów. Później przyszedł czas na relaks. Seniorzy wspólnie zagrali w bingo, a także przygotowali piękne stroiki podczas warsztatów z tworzenia ozdób. Po programie aktywności nadszedł czas na część oficjalną otwarcia. 

- Jestem dumny i wzruszony, że dziś wspólnie możemy świętować otwarcie naszego Domu Seniora. Miasto Augustów troszczy się o wszystkich mieszkańców, a nasi seniorzy są solą tej ziemi. Jestem pewien, że to miejsce będzie tętniło życiem. Już dzisiaj zachęcam do korzystania z oferty Centrum Aktywności Seniorów. Zadbamy o to, by organizowane aktywności były dla atrakcyjne. Zachęcam do wykorzystania możliwości odkrywania siebie na nowo, realizowania pasji oraz do spędzania cudownych chwil wspólnie z innymi seniorami - powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Atrakcją wieczoru były występy lokalnych zespołów. Przed salą wypełnioną seniorami zagrali i zaśpiewali: chór “Melodia”, chór “Senior”, zespół “Ela Granacka i Przyjaciele”, a na finał dzisiejszych uroczystości koncert zagrał znany aktor Tomasz Stockinger.

 

Foto: UM Augustów

Dodaj komentarz