Premier ogłosił obniżki podatków

Założenia Tarczy Inflacyjnej 2.0 ogłosił premier Mateusz Morawiecki

Wprowadzenie zerowego VAT-u na żywność oraz obniżenie VAT-u na paliwo, prąd i ciepło to założenia Tarczy Inflacyjnej 2.0, którą we wtorek (11.01) ogłosił premier Mateusz Morawiecki. 

 

Dziś podczas konferencji prasowej premier przekazał, że rząd przyjął założenia Tarczy Inflacyjnej 2.0, która w swoim założeniu ma chronić polskie rodziny i obniżyć podatki. Wszystko w związku z ogromną inflacją w kraju. Jak przekazał premier, od 1. lutego na sześć miesięcy wdrożone zostaną nowe rozwiązania. Rząd zamierza obniżyć VAT na paliwo z 23% na 8%, do 0% obniżyć VAT na podstawowe produkty spożywcze oraz całkowicie znieść podatek na gaz. Na kolejne cztery miesiące obniżony zostanie VAT na prąd do 5% i VAT na ciepło do 5%. Do 0%. spaść ma także poziom VAT-u nałożonego na nawozy.

- Chcemy zaprezentować Tarczę Antyinflacyjną 2.0, która ma chronić polskie rodziny i obniżyć podatki. Ma ona przede wszystkim pomóc pozostawić w portfelach Polaków jak najwięcej pieniędzy. Nasze działania mają pomóc w realnej walce z inflacją. Zdaniem ekonomistów pierwsza Tarcza Antyinflacyjna ścięła czubek inflacyjny o ok. 1-1,5 pkt. proc. Druga tarcza ma mieć w podobnym rozmiarze pozytywny wpływ. Warto podkreślić, że nasza tarcza jest najbardziej rozbudowana i wielopunktowa w porównaniu do wielu krajów UE. Walka z inflacją będzie trudna, ale troszczymy się o polskie rodziny - zapewniał premier.

 

5 Komentarzy

Ciekawski Lewak

12/01/2022

Spasiba tawariszcz Morawitzky. Niestety ten gość tak ma, że nawet jak nic nie mówi to też kłamie. I jak zwykle pytanie, tym razem do wyborców tej bolszewickiej mafii? Co tam patrioci pisowscy jest z tym LOTOSEM, bo słyszałem że część koncernu sprzedali szejkom z Arabii Saudyjskiej a część sowietom (Putinowi) pod przykrywką węgierskiego mol-a? Tak się robi interesy, nieprawdaż? Będzie kasa na kolejną kiełbasę wyborczą, którą popiją sokiem z Hortexu - o kurczę,  zapomniałem, że PIS zdążył już go sprzedać Chińczykom. I tradycyjnie osiem gwiazdek.

Nie wygłaszaj fałszywych wiadomości pięciogwiazdkowy bałwanie z Suwałk

Ciekawski Lewak

13/01/2022

Dodane przez Zyga w odpowiedzi na

No to co z tym LOTOSEM, nie odpowiedziałeś(aś)? To mam jeszcze dwa pytania:  1. Co tam z Solarisem(autobusy)?2.Co tam z PEGAZUSEM (podobno to taki koń ze skrzydłami)? Bałwanek tylko pyta....

Dodaj komentarz