Pożar siedliska w miejscowości Leszkiemie

Pożar budynku gospodarczego, stodoły i budynku mieszkalnego

 

Pożar budynku gospodarczego, stodoły i budynku mieszkalnego gasili w czwartek (01.06) w miejscowości Leszkiemie strażacy z Suwałk.

 

Wczoraj około godziny 00:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych i mieszkalnego w miejscowości Leszkiemie. Na miejsce zostały zadysponowane w pierwszej kolejności siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz jednostki ochrony przeciwpożarowej. Po wstępnym  rozpoznaniu ustalono, że ogniem całkowicie objęte były trzy budynki (budynek gospodarczy, stodoła oraz budynek mieszkalny).

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w celu gaszenia pożaru i obrony pobliskich drzew w celu nie rozprzestrzenienia się pożaru. Następnie po dojeździe kolejnych zastępów zwiększono podawanie prądów i zbudowano linię zaopatrzenia wodnego do miejsca pożaru. Jak ustalono na terenie miejsca zdarzenia nikt nie przebywał, a siedlisko było opustoszałe. W działaniach brały udział cztery zastępy KM PSP w Suwałkach, OSP Przerośl, OSP Wiżajny, OSP Jeleniewo, OSP Rutka-Tartak, Policja.

 

Foto: KM PSP Suwałki

Dodaj komentarz