Modlitwa na wodzie w Studzienicznej

Modlitwa w intencji pokoju, zakończenia wojny w Ukrainie

Modlitwa w intencji pokoju, zakończenia wojny w Ukrainie, nawrócenia tych, którzy wywołali tę wojnę, pokoju w naszej Ojczyźnie, Europie i świecie – to główna intencja tegorocznego nabożeństwa „Różaniec na wodzie”, które odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej.

 

15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej odbył się coroczny „Różaniec na wodzie”. Wspólną modlitwę rozpoczęła Msza św. w kaplicy na wyspie, przed obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej. W czasie Mszy św. zostały poświęcone wianki i wiązanki sporządzone z tegorocznych zbóż i kwiatów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Po Eucharystii odbyło się wyjątkowe nabożeństwo różańcowe na jeziorze Studzienicznej. Na oświetlonych lampionami, pochodniami, świecami i zniczami jednostkach pływających, wierni odmawiali różaniec. Nabożeństwo zakończył Apel Jasnogórski i wspólna agapa przy najdłuższym stole z jednej deski na Podlasiu.

 

„Różaniec na wodzie” to tradycyjna modlitwa na malowniczym jeziorze Studzienicznym, położonym wśród borów Puszczy Augustowskiej. Od 23 lat przybywa tu corocznie kilka tysięcy osób powierzając swoje intencje. Wierni na swoich łódkach, kajakach, tratwach, żaglówkach, statkach i katamaranach uczestniczy we wspólnej modlitwie różańcowej. Do wspólnej modlitwy dołączają także ci, którzy zostają na lądzie. Organizatorem wydarzenia była miejscowa parafia pw. MB Szkaplerznej na czele z proboszczem ks. kan. Wojciechem Stokłosą.

 

Foto: Diecezja Ełcka

Dodaj komentarz