Wysokie zwycięstwo Wigier z Hetmanem

Wigry Suwałki - Hetman Tykocin 5:0

Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończył się sobotni (06.04) mecz suwalskich Wigier z Hetman Tykocin. Biało-niebiescy pokonali rywali 5:0.

Trzy punkty zainkasowali w 22. kolejce piłkarskiej IV Ligi zawodnicy Wigier Suwałki. Podopieczni Pawła Cimochowskiego podejmowali w sobotni wieczór czternastą w tabeli ekipę Hetmana Tykocin. Od początku meczu to gospodarze byli stroną przeważającą, co dosyć szybko przełożyło się na zdobycie bramki. Już w 13 minucie prowadzenie drużynie z Suwałk dał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filip Kozłowski. W 35 minucie gry precyzyjnym strzałem popisał się Kacper Głowacki i na przerwę biało-niebiescy schodzili z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali strzelanie na bramkę gości. Kolejne gole zdobywali Kamil Zalewski, Oskar Osipiuk i Krzysztof Cudowski, który ustalił wynik spotkania na 5:0.

Wigry po raz kolejne mogą cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów i znów, przynajmniej na chwilę, wskakują na pozycję lidera IV Ligi. Obecnie suwalczanie mają na koncie 60 zdobytych punktów, czyli o jeden więcej od KS Wasilków, który swój mecz rozegra w niedzielę (07.04) w Dąbrowie Białostockiej. Z kolei Wigry w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Warmią Grajewo, która zajmuje czwarte miejsce. Początek tego spotkania w sobotę 13. kwietnia o godzinie 16:00.