Świąteczne zwycięstwo Wigier

Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski

W sobotę (30.03) w spotkaniu 21. kolejki IV ligi podlaskiej Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 3:1.

Wielkanocny prezent sprawili sobie i swoim kibicom piłkarze suwalskich Wigier, którzy zdobyli dziś kolejne trzy punkty. Podopieczni Pawła Cimochowskiego w 39 minucie meczu wykorzystali błąd bramkarza gospodarzy i za sprawą uderzenia Adriana Karankiewicza objęli prowadzenie. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie po strzale głową Kamila Zalewskiego. W 69 minucie gry Tur odpowiedział bramką Mateusza Kalinowskiego, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W ostatniej akcji meczu wynik na 3:1 ustalił Maciej Makuszewski.

Po 21. rozegranych spotkaniach Wigry mają na koncie 57 punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Liderem, z przewagą dwóch punktów nad Wigrami, pozostaje KS Wasilków, który pokonał 6:0 KS Michałowo. Natomiast w następnej serii gier suwalczanie na własnym obiekcie zmierzą się z Hetmanem Tykocin. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Suwałkach w sobotę 6. kwietnia o godzinie 18:00.