Suwałki Bike Challenge

Rywalizowali pasjonaci szybkiej i widowiskowej jazdy na rowerach

 

Pasjonaci szybkiej i widowiskowej jazdy na rowerach spotkali się w sobotę (11.05) na Bike Parku w Suwałkach, gdzie rywalizowali podczas sportowej imprezy „Suwałki Bike Challenge – przejazd na czas".

 

Około 50 uczestników wystartowało dziś w zawodach rowerowych na suwalskim Bike Parku przy ulicy Moniuszki. Ośrodek Sportu i rekreacji przygotował dla fanów dwóch kółek przejazd na czas pod nazwą Suwałki Bike Challenge. Każdy z zawodników musiał pokonać na rowerze dwukrotnie wyznaczony tor, a do klasyfikacji zaliczany był najlepszy czas przejazdu. Rywalizacja przebiegała z podziałem na kategorie wiekowe (7-10 lat; 11-13 lat; 14-17 lat; 18+) Za zajęcie miejsc I – III w każdej z kategorii zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary, vouchery do sklepu rowerowego lub karnety uprawniające do skorzystania z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

Wydarzenie ma na celu przede wszystkim popularyzację wśród mieszkańców miasta i regionu wyczynowej jazdy na rowerze oraz promocję aktywnego wypoczynku. Oprócz rywalizacji sportowej młodzież chętnie ćwiczyła swoje umiejętności, wykonując skoki na Pumptracku.

 

Dodaj komentarz