Startuje czwarta edycja Sudovia Gravel

Na starcie stanie ponad pół tysiąca uczestników z całej Polski

 

Czwarta edycja Sudovia Gravel, jednego z najlepszych szutrowych wyścigów w Polsce, startuje już w najbliższy piątek 17 maja i potrwa do niedzieli. Na starcie stanie ponad pół tysiąca uczestników z całej Polski, a także ponad 70 gości z sąsiadującej Litwy.

 

Rekordowa frekwencja to efekt także szerokiego spektrum formatów, które przygotowali organizatorzy. Najwięcej uczestników wyruszy na trasę dystansu Ultra, której długość wynosi 415 km i prowadzi Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy i obszar przygraniczny zwany „Małą Litwą”. Łącznie do pokonania będzie ponad 5000 metrów przewyższenia, co w połączeniu z interwałowym charakterem trasy będzie nie lada wyzwaniem. Nie bez powodu wyznaczono także specjalną rywalizację na 3 premiach górskich, gdzie uczestnicy powalczą o osobne tytuły królowej i króla gór.

 

Po „ultrasach” na trasę wyruszą uczestnicy wyścigu etapowgo, dla których zmagania podzielono na 3 dni. Stawkę uzupełni także format Klasyk, czyli 1-dniowy wyścig na trasie 160 km, który w całości poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Na początkujących czeka najkrótszy format, czyli Sprint – 80 kilometrów interwałowej, szutrowej trasy.

 

Trasy wszystkich formatów prowadzą głównie po drogach szutrowych, polnych oraz mało uczęszczanych asfaltowych łącznikach. Piękne perspektywy widokowe, zielone pagórki i niemal idealne szutry sprawiają, że tereny Suwalszczyzny zyskały miano polskiej Toskanii i doczekały się porównań do klasycznych wyścigów kolarskich z włoskim rodowodem.

 

Wszyscy uczestnicy wyposażeni są w nadajniki GPS, dzięki czemu rywalizację i pozycję każdego uczestnika można będzie śledzić na żywo w dedykowanym serwisie internetowym https://sudovia24.bbtracker.pl/.

 

Start i meta wydarzenia, podobnie jak w poprzednich edycjach, zlokalizowane będą w ośrodku WOSiR Szelment koło Jeleniewa. Starty zaplanowane są na piątek w godzinach 6:30 – 9:00 i odbędą się znad samego Jeziora Szelment, czyli stacji nart wodnych ośrodka WOSiR.

 

Wszystkie informacje o zawodach znaleźć można na stronie www.sudovia.gravel.love

 

Dodaj komentarz