Spotkanie z Joanną Jędrzejczyk w Suwałkach

 

Wykład, wspólny trening i rozmowy z fanami - to dzisiejszy dzień Joanny Jędrzejczyk, gwiazdy polskiego i światowego MMA, która odwiedziła miasto przed galą MMA w hali OSiR.

 

Dwudniowe wydarzenie pod nazwą GonG. I Turniej MMA im. Joanny Jędrzejczyk rozpoczęło się w piątek (23.09) w Suwałkach. Fundacja Teraz Wschód wspólnie z Centrum Sportów Walki Berserker's Team Suwałki zorganizowały Turniej MMA i Turniej BJJ NO GI (brazylijskie jiu-jitsu), a twarzą gali została właśnie Joanna Jędrzejczyk - Pierwsza Polka w organizacji MMA – Ultimate Fighting Championship oraz mistrzyni tej organizacji. Na walki i sportowe emocje przyjdzie czas jutro (24.09), dziś natomiast Joanna spotkała się z fanami i mediami. Na rozmowach się jednak nie skończyło, gdyż chętni wzięli udział we wspólnym treningu z mistrzynią. Natomiast podczas tzw. Media Day, Jędrzejczyk opowiadała o MMA, swoich początkach w sporcie oraz obecnych działaniach jak np. prowadzonej fundacji. Odpowiadała także na pytania o stereotypowym myśleniu o sztukach walki jako "mordobiciu".    


- Myślę, że sport ma misję prozdrowotną, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. To właśnie mi sport dał, głównie siłę psychiczną i stąd odnalazłam do niego miłość. Jeśli chodzi o MMA i uderzane sztuki walki, jak sama nazwa mówi, jest to zlepek różnych sportów, formuła walki, która podbiła serca milionów ludzi na całym świecie. Jego składową są sporty olimpijskie, jak boks, judo, czy zapasy. Wiem, że wiele osób patrzy na to wciąż przez pryzmat oktagonu, klatki i dużej brutalności, ale jednak ten sport przez ostatnie 25-30 lat przeszedł ogromną transformację. Ten sport uczy radzenia sobie z problemami życiowymi, uczy kontrolowania swojej agresji, ale też zasad fair-play, czy pomocy innym. Na tym polega sport. Jest to konkurencja, jest rywalizacja, ale jest to przede wszystkim mocna życiowa nauka - mówiła mistrzyni.

Podczas spotkania poruszono też temat organizacji gal freak fight i ogromnego zainteresowania tym tematem młodzieży.

- Ja nauczyłam się nie oceniać dzieciaków i nie wymuszać niczego na nich, ponieważ one zostały urodzone w innych czasach i my jako rodzice, czy ja jako ciocia lub przyszła mama, też jako pedagog i osoba mając wpływ na młode społeczeństwo nauczyłam się, że te dzieci po prostu nie znają czegoś innego. Dla mnie gale freak fight to rozrywka dla gawiedzi, ale która też niesie za sobą jakiś ce i jakąś misję. Osoby słynące jedynie z wariactw w internecie wzięły się za sport. Myślę, że należą się ukłony za to, że te osoby zaczęły myśleć innymi kategoriami, a za sobą ciągną masę młodego społeczeństwa. Pokazują młodym tą inną drogę, nie tylko zza ekranu komputera, czy komórek, choć nadal będzie to bardzo dalekie od sportu. To też sukces MMA, że powstają takie organizacje, bo każdy w tej formule MMA chce się zmierzyć - powiedziała Jędrzejczyk.

I Turniej MMA im. Joanny Jędrzejczyk oraz Turniej BJJ NO GI Ground Game odbędą się w sobotę 24. września w hali OSiR w godzinach 8.00 - 20.00.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz