Sportowe stypendia i nagrody w Suwałkach

 Sportowe stypendia i nagrody w Suwałkach

 

W poniedziałek (20.05) w Szkole Podstawowej nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego prezydent Suwałk podsumował działalność sportową w 2023 roku. 


Na uroczystości uświetnionej występami artystycznymi i sportowymi wręczono 33 stypendia, 47 nagród i 6 wyróżnień za ubiegłoroczne wyniki i działalność sportową. Otrzymali je sportowcy, trenerzy i działacze sportowi, którzy wyróżnili się osiągnięciami sportowymi. Świetnie wypadły kluby badmintona, sportów walki oraz lekkoatleci i modelarze


Wyróżnionym osobom gratulował prezydent Czesław Renkiewicz - Miasto jak zawsze chce wspierać sport dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że przyznane dziś nagrody i stypendia będą dalszym motywatorem do ciężkiej pracy. Za dotychczasowe wyniki i osiągnięcie serdecznie wszystkim gratuluję i trzymam kciuki za kolejne występy.


Nagrody pieniężne o wysokości 236 tys. zł trafiły głównie do klubów badmintona i sportów walki. Nie zawiedli również lekkoatleci i tradycyjnie już modelarze.

 

- Muszę powiedzieć, że w ubiegłym roku dominowała jedna dyscyplina sportowa - jest to badminton. 21 badmintonistów otrzyma wyróżnienia. Druga grupa składająca się z różnych klubów to są sporty walki. Są też nowości, jak pływanie w płetwach zimą - podsumowywał prezydent Suwałk.

Dodaj komentarz