Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1

Zwycięstwo Ślepska z Wartą Zawiercie

W pierwszym meczu rywalizacji o siódme miejsce w PlusLidze siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1.

 

Było to przełomowe zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Kowala z drużyną z Zawiercia, z którą biało-niebiescy ponieśli w rundzie zasadniczej dwie porażki. Przebieg spotkania w hali Suwałki Arena był odwrotny od tych z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym secie po wyrównanej walce zwyciężyli rywale 28:26, a trzy kolejne partie padły łupem biało-niebieskich, którzy wygrywali kolejno 25:18, 25:21, 25:19. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem piątkowego (02.04) spotkania został Paweł Filipowicz, libero Ślepska Malow Suwałki.

 

- Gra zespołowa była dziś naszą siłą - powiedział tuż po zakończeniu meczu Marcin Waliński, przyjmujący biało-niebieskich, zdobywca 15 punktów:

Audio file

 

Rewanż odbędzie się w czwartek 8. kwietnia w Zawierciu. Początek spotkania o godzinie 17:30. Transmisję meczu, którego stawką będzie 7. miejsce w PlusLidze, przeprowadzą telewizja Polsat Sport i Polskie Radio Białystok.

 

Dodaj komentarz