Ślepsk bez przełamania

Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 0:3

W piątek (24.11) w hali Suwałki Arena siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali mecz 8. kolejki PlusLigi z Treflem Gdańsk 0:3, notując tym samym czwartą porażkę z rzędu.

Początkowe prowadzenie "Gdańskich Lwów", zasłużone dzięki skutecznym atakom Kevina Sasaka, dało drużynie prowadzonej przez trenera Igora Juricicia przewagę - 4:1. Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, co Trefl Gdańsk skutecznie wykorzystywał, zwiększając prowadzenie - 7:1. W dalszej części gry, obserwowano dłuższe wymiany, z gdańszczanami utrzymującymi przewagę -13:6. Znakomita gra Karola Urbanowicza, środkowego Trefla Gdańsk w ataku i bloku, cementowała dominację Trefla, zakończoną zwycięstwem w premierowej partii.

Druga odsłona gry była bardziej wyrównana, z wynikiem punkt za punkt, ale tylko do stanu 3:3. Dwoma asami serwisowymi wspomnianego wcześniej Karola Urbanowicza Trefl Gdańsk ponownie wyszedł na prowadzenie - 5:3. Ostatecznie, po dość zaciętej grze i próbach pogoni za wynikiem podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza, Trefl wygrał tę partię 25:21, między innymi dzięki skutecznym atakom Kevina Sasaka i Mikołaja Sawickiego w końcówce seta.

Trzecia część meczu również rozpoczęła się od równorzędnej rywalizacji - 5:5. Suwalczanie mierzyli się z trudnościami w ataku, co wykorzystał Trefl, zdobywając przewagę - 7:5. Mimo serii błędów obu drużyn, wynik oscylował wokół remisu. Autowy atak Bartosza Filipiaka dał Treflowi przewagę - 21:18. Mecz zakończył się dramatycznym finiszem z grą na przewagi, gdzie Trefl Gdańsk ostatecznie wygrał 36:34, z Sawickim stawiającym "kropkę nad i". MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Kevin Sasak, atakujący "Gdańskich Lwów".

Szansa na przerwanie złej passy przyjdzie 2. grudnia, kiedy to biało-niebiescy zmierza się na wyjeździe z Projektem Warszawa. Początek spotkania o godzinie 17:30.