SKB Litpol-Malow Suwałki Mistrzem Polski po raz 20

SKB Litpol-Malow Suwałki - ABRM Warszawa 4:1

 

Suwalscy badmintoniści wywalczyli historyczny, 20. tytuł Mistrza Polski. W środę (05.06) SKB Litpol Malow przypieczętował tytuł, pokonując 4:1 ABRM Warszawa. 

 

Bezkonkurencyjna była w tym sezonie suwalska drużyna badmintonistów. Zawodnicy reprezentujący SKB Litpol-Malow Suwałki wygrali wszystkie swoje spotkania i zdobyli swój dwudziesty tytuł mistrzowski. 

 

W środę w  Józefosławiu odbył się wielki finał z udziałem suwalczan i ekipy ABRM Warszawa. Swoje mecze zwyciężyli Anastazja Chomicz/Wei Xu- Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska 15:5, 15:11; Robert Cybulski/ Leo Rossi 15:10, 15:12; Uliana Wolska- Zuzanna Jankowska 15:8, 8:15, 15:6 i Wei Xu- Joanna Rudna 15:7, 15:7. Jedyny punkt urwany suwalczan przez zawodników z Warszawy padł w meczu Mikołaj Szymanowski- Dominik Kwinta 14:15, 13:15, mimo to zespół z Suwałk zwyciężył 4:1 i mógł cieszyć się z końcowego triumfu w sezonie 2023/24. 

- Bardzo się z tego cieszymy. Zawodnicy przez cały sezon byli dobrze przygotowani do tych wszystkich run w Ekstralidze, a dzisiaj do rundy finałowej byli bardzo zmotywowani. Pokazaliśmy, że jesteśmy najlepszym klubem w tym sezonie - mówił po meczu trener Jerzy Dołhan. 

Złota drużyna SKB w składzie: Robert Cybulski, Michał Łogosz, Andrzej Niczyporuk, Leo Rossi, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław
Szydłowski, Mikołaj Szymanowski, Kamila Augustyn, Kamila, Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya, Wei Xu. Trener SKB Litpol – Malow: Jerzy Dołhan.

 

Foto: SKB Suwałki

Dodaj komentarz