Osiem medali kolarzy MTB w Tykocinie

druga edycja cyklu Maratony Kresowe 2024

W niedzielę (28.04) w Tykocinie odbyła się druga edycja cyklu Maratony Kresowe 2024. Klub rowerowy MTB Suwałki zdobył osiem medali - 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Wyścig rozegrany w bajkowej scenerii wystartował z samego centrum miasta. Trasy przebiegały wzdłuż rzeki Narwi, oraz przez tereny leśne sięgające aż do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przepiękna pogoda przyciągnęła dużą liczbę amatorów ścigania się na rowerach. Na wszystkich dystansach wystartowało w sumie ponad 350 osób. Mimo silnej konkurencji i tym razem nie zabrakło sukcesów. Najwięcej medali przyniósł dystans MINI (8 km).

• Dębska Małgorzata – 1 miejsce w Kategorii Dziewczęta 9-10 lat
  • Borkowska Zuzanna – 2 miejsce w Kategorii Dziewczęta 9-10 lat.
  • Bryliński Aleksander – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 9-10 lat.
  • Zoń Jakub – 3 miejsce w kategorii Chłopcy 7-8 lat

Trochę starsi ścigali się na dedykowanym dla nich dystansie FIT, który w Tykocinie liczył 18 km. Tutaj 1 miejsce w kategorii Kobiety 15-39 lat zdobyła Oliwia Brylińska Oliwia. Wyniki indywidualne przełożyły się na 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu MINI oraz 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT. Natomiast na dystansie półmaratonu 3 miejsce w kategorii M60-99 wywalczył Antoni Wińcza.