Nowi zawodnicy wzmacniają Ślepsk

Henrique Honorato i Antoni Kwasigroch dołączyli do Ślepska Malow Suwałki

 

Aktualny reprezentant Brazylii Henrique Honorato oraz utalentowany przyjmujący z Tauron 1. Ligi Antoni Kwasigroch dołączyli do drużyny Ślepska Malow Suwałki.

 

Henrique Honorato, Paweł Halaba, Bartosz Firszt i Antoni Kwasigroch będą tworzyć linię przyjęcia Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2024/2025 PlusLigi - poinformował suwalski Klub. Dotychczasowy trzon drużyny na pozycjach przyjmującego wzmacniają zatem aktualny reprezentant Brazylii oraz utalentowany przyjmujący z Tauron 1. Ligi i jeden z liderów BKS Visły Proline Bydgoszcz.

- Jesteśmy przekonani, że dołączenie do naszej drużyny Henrique Honorato, będącego podstawowym zawodnikiem uznanej w siatkarskim świecie reprezentacji Brazylii, pozwoli wzmocnić siłę nie tylko ofensywną, ale i defensywną Ślepska Malow Suwałki. To 27-letni przyjmujący, który wniesie do biało-niebieskiej szatni bardzo dużo jakości. Mocno liczymy na jego umiejętności i dobrą aklimatyzację w PlusLidze, gdzie zadebiutuje. Obecność w zespole kolegów z Ameryki Południowej - Matiasa Sancheza i Joaquina Gallego, pozwoli mu z pewnością szybciej złapać właściwy rytm. Nową postacią jest także Antoni Kwasigroch, utalentowany młodzieniec, którego od kilku miesięcy bacznie obserwowaliśmy w Tauron 1. Lidze, gdzie wielokrotnie dominował na boisku i prowadził swoich kolegów z Bydgoszczy do ligowych zwycięstw. Wszystko oparliśmy o stabilne fundamenty naszej linii przyjęcia, którą stanowią Paweł Halaba i Bartosz Firszt. Obaj zawodnicy pozostają w Suwałkach na kolejny rok. Wierzymy, że mieszanka młodzieńczego szaleństwa z cennym, ekstraklasowym doświadczeniem, przyniesie naszym kibicom mnóstwo wspaniałych momentów w sezonie 2024/2025 - mówił Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Antoni Kwasigroch jest wychowankiem NTS "Trójka" Nakło, a także młodzieżowym reprezentantem Polski, który dotychczasową, seniorską karierę spędził w Bydgoszczy, gdzie m.in. z miejscowym Chemikiem zdobył w 2021 roku Mistrzostwo Polski Juniorów. 22-letni przyjmujący rozegrał bardzo dobry sezon 2023/2024, prowadząc BKS Visłę Proline Bydgoszcz do wielu ligowych zwycięstw. Kwasigroch rozegrał w minionej kampanii Tauron 1. Ligi 36 meczów, w których trzykrotnie sięgał po statuetkę MVP i zdobył łącznie 334 punkty (w tym aż 38 asów serwisowych oraz 21 bloków). Dobra postawa na zapleczu PlusLigi nie umknęła uwadze włodarzy Ślepska Malow Suwałki, którzy postanowili sięgnąć po perspektywicznego przyjmującego.

 

Henrique Honorato (Henrique Dantas Nóbrega Honorato) pochodzi z Campina Grande w Brazylii. Nadchodzący sezon 2024/2025 będzie dla Honorato nie tylko pierwszą kampanią w PlusLidze, ale także poza granicami rodzinnego kraju. W minionych rozgrywkach mierzący 190 centrymetrów Brazylijczyk występował w barwach Joinville Vôlei, a wcześniej przez 6 sezonów występował dla Itambe/Minas, z którym zdobył wicemistrzostwo Brazylii i krajowy puchar. Honorato, pomimo młodego wieku, jest bardzo ważnym ogniwem brazylijskiej reprezentacji. W rozgrywkach Ligi Narodów i w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu często wychodził na boisko w podstawowym składzie. Zagrał m.in. w ćwierćfinale Ligi Narodów w Gdańsku, w którym "Canarinhos" przegrali z Polską 0:3.

 

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

1 Komentarzy

Dodaj komentarz