Ponad 300 wykroczeń w majowy weekend

301 ujawnionych wykroczeń na suwalskich drogach w majówkę

301 ujawnionych wykroczeń, ponad 280 skontrolowanych pojazdów i kontroli stanu trzeźwości oraz trzy zatrzymane uprawnienia do kierowania to wyniki weekendowych działań suwalskiej drogówki. 

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w weekend majowy kontrolowali kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

 

Mundurowi ujawnili ponad 300 sprawców wykroczeń, z czego 188 dotyczyło przekroczenia prędkości. Trzech kierowców straciło uprawnienia do kierowania, gdyż przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 18-latek, który w poniedziałek (03.04) wieczorem pędził volvo ulicą Staniszewskiego w Suwałkach 148 kilometrów na godzinę. Jakby tego było mało kierowca nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania się. Numer rejestracyjny pojazdu zarejestrowało jednak urządzenie do mierzenia prędkości i kierowca został ustalony. Suwalczanin stracił uprawnienia do kierowania, które posiadał raptem od czterech miesięcy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz