Suwalczanka laureatką największego konkursu literackiego dla dzieci

Książka z bajkami zwierzaki mają głos

Oliwia Jurewicz z Suwałk została laureatką 4. edycji konkursu literackiego “Popisz się talentem”, organizowanego co roku przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

 

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. Udział w “Popisz się talentem” daje dzieciom szansę także na prawdziwy debiut literacki. Co roku opowiadania 30 laureatów publikowane są w książce pokonkursowej - profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej, którą na dodatek każdy zainteresowany może kupić na stronie wydawnictwa Nowa Era. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie działań na rzecz zwierząt. 

 

W tym roku dzieci miały za zadanie opisać świat widziany oczami zwierząt. Młodzi pisarze jak zwykle nie zawiedli - do konkursu zgłoszono aż 2.827 tekstów. Jury przyznało nagrody w podziale na dwie grupy wiekowe: I-IV klasa oraz V-VIII klasa. W każdej z tych kategorii co roku zostaje wyłonionych wyłonionych 15 laureatów, których opowiadania są potem publikowane. 

 

Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice z klas 1-4 szkół podstawowych z województwa podlaskiego. To Oliwia Jurewicz z Suwałk, która napisała opowiadanie pt. “Laura i ja” oraz Małgorzata Krepsztul z Białegostoku za opowiadanie pt. “Tycia”.

 

Do tej pory ukazały się 4 książki pokonkursowe: “Ukryte światy”, “Tajemnicza wyprawa”, “Wielka księga Marzeń” i najnowsza: “Zwierzaki mają głos”. Wszystkich laureatów tegorocznej edycji konkurs można poznać na stronie: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem. 

1 Komentarzy

Alonzo Mordziaty

13/10/2020

"Oliwia Jurewicz z Suwałki..." - prosimy Oliwię, by podszkoliła pana piszącego/ panią piszącą na temat poprawnej odmiany nazwy miejsca zamieszkania Oliwii. No, chyba że miejscowość ta nosi nazwę Suwałka.

Dodaj komentarz