Noc Bibliotek w Suwałkach

Zwiedzanie wystaw, bajkowe seanse, tworzenie własnoręcznie sów

 

Zwiedzanie wystaw, bajkowe seanse, tworzenie własnoręcznie sów i wiele więcej atrakcji czekało w sobotę (08.06) w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, gdzie odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek.

 

„Nic o nas bez nas” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja suwalskiej Nocy Bibliotek. W sobotnie (08.06) popołudnie i wieczór wszyscy chętni mogli udać się do budynku głównego Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej przy ul. Emilii Plater 33a i wziąć udział w szeregu przygotowanych atrakcji. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez władze miasta i Biblioteki zebrani udali się na zwiedzanie wystawy ilustracji Pauliny Polcyn-Nowackiej do wydanej niedawno książki pod tytułem „Kim Jestem?”. Ilustracje były tworzone ręcznie na papierze, malowane akwarelami i rysowane kredkami. Oprócz tego można było między innymi zobaczyć wystawę „Zasłużeni – zapamiętani i zapomniani”, czyli filmowo-zdjęciową opowieść o ludziach kultury spoczywających na suwalskim cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. Można było zajrzeć do magicznego pudełka i zobaczyć jak w prosty sposób przygotować własny hologram.

 

Dzieci z rodzicami zostali zaproszeni na „Bajkowe seanse z teatrzykiem kamishibai i gitarą” w Wypożyczalni dla Dzieci oraz warsztaty z SOWA Suwałki – „Zrób sowę z SOWĄ, czyli kreatywny recykling” w Czytelni. Każdy mógł stworzyć własną sowę z płyty CD i ozdobić ją według swojego pomysłu. Na zakończenie przygotowano potem film dla dzieci, a dla nieco starszych „Koncert cieni i barw”, podczas którego wystąpili uczniowie klas akordeonu i gitary Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach. W trakcie wieczoru zaprezentowano również model nowej Mediateki, który stworzyli instruktorzy Mediateki z klocków Lego Architecture. W przyszłym tygodniu odbędą się bowiem konsultacje społeczne w sprawie powstania w Suwałkach nowej siedziby biblioteki - Mediateki.

 

Noc Bibliotek to także noc „Noc Bez Kar” – jak co roku w tym dniu można było oddać książki bez obawy o karę za nieterminowy zwrot.

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz