Film SOK w konkursie ANIMA.PL 2020

Bajka o starej babci i molu Zbyszku

Film Suwalskiego Ośrodka Kultury pt. “Bajka o starej babci i molu Zbyszku” został zakwalifikowany do polskiego konkursu ANIMA.PL 2020.

 

Animowany film “Bajka o starej babci i molu Zbyszku” na podstawie tekstu autorstwa Maliny Prześlugi, udostępniony w sieci przez Suwalski Ośrodek Kultury z okazji tegorocznego Dnia Dziecka, został zakwalifikowany do polskiego konkursu ANIMA.PL 2020. Konkurs jest częścią 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2020.

 

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 17-22 listopada 2020 roku. Mimo skromniejszego niż zazwyczaj programu, 27. Etiuda&Anima przedstawi publiczności w trybie komunikacji online trzy konkursy – dwa międzynarodowe: konkurs etiud zrealizowanych przez studentów szkół filmowych i artystycznych i konkurs animacji krótkometrażowych, profesjonalnych, studenckich i niezależnych, a także krajowy konkurs krótkich profesjonalnych, studenckich i niezależnych animacji. Filmy konkursowe dostępne będą w sieci, w sieci będą je także oglądali razem z publicznością jurorzy z różnych krajów i również w tym trybie przyznają swoje nagrody: Dinozaury, Jabberwocky i Żmije.

 

Autorką adaptacji "Bajki..." jest Mirosława Krymska, pedagog teatru, instruktor teatralny SOK (Pracownia Przytulisko Wyobraźni). Za stronę graficzną projektu odpowiada Marta Taraszkiewicz, artysta plastyk i instruktor SOK (Pracownia Slow Art). Głosów postaciom użyczyli pracownicy ośrodka. Również nagranie ścieżki dźwiękowej zostało dokonane własnymi siłami SOK.

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=qORMMrWCVlU

Dodaj komentarz