Blues rozbrzmiał w Suwalskim Ośrodku Kultury

Eric Clapton w SOK-u

Blues rozbrzmiał w sobotę (11.07) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 75. urodziny Erica Claptona.


Pandemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia sprawiły, że odwołane zostały w mieście wszystkie imprezy masowe, w tym również Suwałki Blues Festiwal. Choć w tym roku koncertów plenerowych nie było, organizatorom udało się jednak namiastkę bluesowej muzyki w Suwałkach zaprezentować.


W hołdzie Ericowi Claptonowi, który w marcu skończył 75 lat, w Polsce organizowany jest cykl imprez koncertowych pod hasłem „Tribute to Eric Clapton” z udziałem wybitnych wokalistów i instrumentalistów. Projekt koordynuje jego oddany fan i autor wielu popularnych audycji radiowych – Jan Chojnacki, redaktor, propagator i uznany znawca muzyki bluesowej. Koncertem inaugurującym ten cykl był właśnie  „Suwałki Blues Festiwal 2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór Specjalny feat. Bartek Grzanek Band w Suwalskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać największych hitów Claptona, a także zespołów Cream, Blind Faith oraz Derek and The Dominos w wykonaniu Bartek Grzanek Band.


- Chcemy, aby w świat poszedł sygnał, że blues w Suwałkach trzyma się mocno. Nie dajemy się i planujemy odnowić w przyszłym roku to, co nie udało się w tym. Dzisiejsza impreza jest niejako sygnałem, że to wszystko co planowaliśmy, ma jakiś sens – powiedział wieloletni przyjaciel suwalskiej imprezy Jan Chojnacki.

 

- W dużym stopniu brak bluesa w normalnej formule odczuli hotelarze i przedsiębiorcy, dla których był to bardzo dobry biznes. Bardzo żałujemy, że tego typu impreza nie mogła się odbyć przez koronawirusa. Mimo to dziś bawimy się świetnie przy bluesowej muzyce w Suwalskim Ośrodku Kultury. Imprez masowych w naszym mieście będzie jednak coraz więcej – koncerty na dywaniku u Marii Konopnickiej, działalność rozpocznie również galeria Stara Łaźnia, przy której muzyki nie zabraknie – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Koncert poprzedziła prezentacja Suwałki Blues Mazda Drift 2020. Miłośnicy tych samochodów tradycyjnie zaprezentowali swoje pojazdy przed budynkiem Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Dodaj komentarz