37-letni mężczyzna kradł tusze do rzęs

Policjanci z Suwałk zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież tuszów do rzęs

Policjanci z Suwałk zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież tuszów do rzęs. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 500 złotych. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy.


Na początku tygodnia policjanci z komendy stołecznej, którzy aktualnie pełnią służbę na terenie powiatu suwalskiego, zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież sklepową. Łupem złodzieja padło 9 tuszów do rzęs. Do zdarzenia doszło tego samego dnia wieczorem, w jednej z drogerii w Suwałkach. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 500 złotych.

 

W ustaleniu podejrzanego pomógł między innymi monitoring, który zarejestrował zachowanie złodzieja. Przewodnik psa służbowego, przeglądający nagrania od razu rozpoznał na nich mężczyznę, który w przeszłości odpowiadał za podobne przestępstwa. Informacja o podejrzanym trafiła do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie miasta. Trzy godziny po kradzieży podejrzany był w rękach mundurowych. Zauważyli go obok jednego z marketów na Osiedlu Północ stołeczni policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 37-latek usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz