Kwiecień
25
czwartek
godzina:
19:00

Rozgrzewka SBF 2024. Martyna Jakubowicz

data zakończenia:
SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

Przed Suwałki Blues Festivalem Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na ROZGRZEWKĘ. 25 kwietnia w sali im. Andrzeja Wajdy wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem.

 

Martyna Jakubowicz jest artystką, której muzyka to połączenie muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat 80-tych buntem. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów.

 

  • 25.04.2024, godzina 19.00
  • Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

W latach 80 jej utwory nagrywane w studio PR im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat. Ma w swoim dorobku 15 płyt. Płyta „Maquillage” i Wschodnia wioska” zdobyły dobre recenzje w czasopismach takich jak „Rolling Stone”, czy Guitar Player”. Uczestniczyła w kultowej sesji „I Ching”.

 

Zarejestrowany, a później wydany w 1992 roku podwójny album „Kołysz mnie” w krótkim czasie osiągnął status Złotej Płyty.  Dwie z jej płyt otrzymały nominacje do nagrody „Fryderyk”, zaś ostatni album autorski nagrany w 2016 roku „Prosta piosenka” otrzymał „Fryderyka” w 2017 roku w kategorii Najlepszy Producent. Otrzymuje ja Jan Smoczyński oraz Martyna Jakubowicz i Darek Bafeltowski za współprodukcję.

 

Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak „Rolling Stone”, czy „Guitar Player”.

Kalendarium