Sprzątały Suwałki chcąc podziękować za gościnę

Grupa kobiet z Ukrainy posprzątała Park Konstytucji 3 Maja

Grupa kobiet z Ukrainy w ramach podziękowania za gościnę posprzątała Park Konstytucji 3 Maja i teren między ulicami Wojska Polskiego i 1 Maja.


Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Suwałkach wyszli z inicjatywą tzw. „Sobotnika”. W Polsce moglibyśmy nazwać to czynem społecznym, a w Ukrainie tego typu wspólne działania na rzecz miasta i tego co ich otacza jest zjawiskiem bardzo częstym. W związku z tym dziś od rana dwie grupy kobiet chcąc podziękować Miastu Suwałki za schronienie i pomoc, posprzątały Park Konstytucji 3 Maja oraz bulwar nadrzeczny pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i 1 Maja. W pracach asystowali i pomagali Zarządu Dróg i Zieleni, którzy wskazywali co dokładnie należy wykonać.

- Inicjatywa wyszła oddolnie od samych Ukraińców. Chcieli pomóc w sprzątaniu kawałka naszego miasta z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni. My zapewniliśmy im grabki, rękawiczki, worki na śmieci i wodę. Do sprzątania zaproponowaliśmy dwa miejsca: bulwary nadrzeczne od Wojska Polskiego do 1 Maja i teren Parku Konstytucji 3 Maja. Są to drobne, proste prace porządkowe, ale widoczne gołym okiem. Tak czy siak nasi pracownicy musieliby je wykonać, więc jesteśmy bardzo wdzięczni, że chcą nam pomóc. To bardzo miły gest i pierwszy raz się z czymś takim spotykamy - mówił Piotr Dziemiach, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

 

2 Komentarzy

Роман

07/04/2022

Хотілось би кожного хто був залучений обійняти, купити морозива і подякувати за таку ініціативу! Низький уклін!

Artem Okhrei

08/04/2022

Dear Suwalki.info team!

Thank you for so great news! Every Ukrainian appreciates huge help and support that people of Poland give to us! We are so thankful for that!

I just want to tell you my opinion. In this sentence I think there's a mistake: "W Polsce moglibyśmy nazwać to czynem społecznym, a na Ukrainie tego typu wspólne działania na rzecz miasta i tego co ich otacza jest zjawiskiem bardzo częstym." 

Please use preposition 'w' meaning 'in' when talking about Ukraine, but not 'na' meaning 'on'. 

Dodaj komentarz