Respirator ze zbiórki trafił do suwalskiego szpitala

Szpital w Suwałkach ma nowy respirator

Do Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach został przekazany w piątek (04.09) respirator, zakupiony z internetowej zbiórki zorganizowanej przez suwalskich harcerzy i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Podczas marcowej Sesji Rady Miasta w Suwałkach dyrektor szpitala Adam Szałanda opisywał sytuację epidemiologiczną oraz stan przygotowania placówki. Poinformował wtedy o potrzebie zakupu 11 respiratorów. W pomoc szpitalowi postanowili włączyć się harcerze, którzy zorganizowali w internecie zbiórkę pieniędzy. Celem było uzbieranie 50 tysięcy złotych, jednak suwalczanie nie zawiedli zdecydowanie przekroczyli wymaganą kwotę. Dzięki temu zakupiono lepszy niż początkowo planowano sprzęt. Respirator transportowy będzie służył w obrębie placówki, ale również jeśli zajdzie taka potrzeba, do transportu pacjentów między ośrodkami szpitalnymi. 

 

- Cieszymy się, że my jako harcerze i harcerki z suwalskiego środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej mogliśy zrealizować taką akcję. Na pewno nic by jednak z tego nie wyszło, gdyby nie hojne serca suwalczan i okolicznych mieszkańców. Dziękujemy za każdą złotówkę. Cieszymy się, że w tym trudnym okresie zjednoczyliśmy się, wspólnie zrealizowaliśmy cel i mogliśmy pomóc suwalskiemu szpitalowi - mówił Grzegorz Izbicki, Hufcowy Podlaskiego Hufca Harcerzy "Matecznik".

 

- Nasz szpital wzbogacił się o kolejny respirator i jest nam tym bardziej miło, że był to oddźwięk społeczny, który przerodził się w zbiórkę środków finansowych i umożliwił zakup tego sprzętu. Przed rozpoczęciem zbiórki szpital dysponował 32 respiratorami różnego rodzaju. Sami też zakupiliśmy w ostatnim czasie osiem sztuk, czyli łącznie mamy już ponad 40. Czy to wystarczająca liczba? Nie wiemy jaka będzie sytuacja epidemiczna w kraju. Na dzień dzisiejszy zakładamy, że ta ilość, którą dysponujemy będzie wystarczająca - powiedział Adam Szałanda, dyrektor szpitala. 

 

3 Komentarzy

Ten wyższy chłopczyk to młody pisowiec. Przyniósł respirator? Pewnie jeden z tych zaginionych respiratorów co Szumowski kupił od handlarza bronią :P

Dodaj komentarz