Niemal 4 mln zł trafią do suwalskiego szpitala

3,9 mln zł z zarządu województwa podlaskiego trafi do Szpitala w Suwałkach

3,9 mln zł z zarządu województwa podlaskiego trafi do Szpitala Wojewódzkiego im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach na rozbudowę pododdziału chirurgii onkologicznej i rozszerzenie działalności o leczenie chorób naczyniowych.

 

Decyzję o przyznaniu dotacji zarząd województwa podjął na piątkowym (02.09) posiedzeniu. Suwalski oddział chirurgii obecnie liczy 29 łóżek. Po modernizacji ma być ich 50. W nowym pododdziale chirurgii onkologicznej i naczyniowej powstaną sale z łazienkami dla pacjentów, sala intensywnego nadzoru medycznego, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, sala zabiegowa, a także pomieszczenia dla lekarzy oraz personelu medycznego. 

– Powiększenie oddziału chirurgii ogólnej o dodatkową powierzchnię zwiększy zakres działalności w zakresie chirurgii naczyniowej. Oznacza to też większy komfort leczenia pacjentów onkologicznych i cierpiących na schorzenia naczyniowe. Zapewni również lekarzom lepsze warunki pracy, a w efekcie przełoży się na wyższą jakość leczenia – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Dodaj komentarz