Studencka pomoc dla Mateusza. Zebrano ponad 5,5 tys. zł

5716 zł to wynik Studenckiego Kiermaszu Charytatywnego

 

5716 zł to wynik Studenckiego Kiermaszu Charytatywnego na rzecz Mateusza Ulikowskiego, który przez dwa dni odbywał się w patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

 

Studentki kosmetologii przez dwa dni oferowały na patio m.in.: zabiegi kosmetyczne i słodkie wypieki, czy własnoręcznie robione świece. Studenci i pracownicy Uczelni stanęli na wysokości zadania i pokazali naprawdę wielkie serca. 21- letni Mateusz Ulikowski cudem przeżył wypadek. Z urazami wielonarządowymi i urazem mózgowo-czaszkowym trafił na Oddział Intensywnej Terapii. Po odsunięciu leków wywołujących śpiączkę farmakologiczną Mateusz nie odzyskał pełnej świadomości, na tę chwilę ma minimalną świadomość, która przejawia się otwieraniem lewego oka, śledzeniem wzrokiem, ruchami szczęką i ściskaniem dłoni. Wzrusza się na ulubione piosenki i głosy bliskich, grymasem sygnalizuje ból i dyskomfort. Przebywa teraz w klinice „Budzik”

 

Pomóc można nadal wspierając liczne, internetowe akcje charytatywne i zbiórkę w internecie: www.siepomaga.pl/mateusz-ulikowski

 

Foto: PUZ Suwałki

Dodaj komentarz